| xdeadsoul a întrebat:

Stiti un site in care sunt satanisti? As vrea sa vb cu ei, as vrea sa fiu si eu satanista doar ca as avea nevoie de cineva care cunoaste cat de cat satanismul. si ar putea sa ma invete si pe mine cate ceva

14 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cand Dumnezeu a dat tot cerul pentru tine prin Domnul Hristos, pentru ce vrei sa te arunci in bratele vrajmasului tau?
Toate lucrurile din jurul tau iti spun ca trebuie sa inveti carte, sa cunosti o meserie din care poti sa-ti castigi existenta. Fanteziile nu sunt pentru noi oamenii; iar acestea vor aduce dezechilibru mintal si psihic daca ne procupam mintea cu ele.
Da, Satana este un inger real; dar viata noastra nu va mai fi dorita atunci cand il alegem pe el in locul Celui ce a murit pentru noi pe cruce ca sa ne ofere speranta si nadejde. Oare Satana ti-a dat viata? A murit el pentru tine? El iti pune paine pe masa? Vrajmasul acesta este ma siret decat iti poti imagina.
Pescarul nu prinde toti pestii cu o singura momeala; are momeala pentru fiecare. La fel si cel rau. Daca i-ai vedea adevaratul caracter, daca s-ar da la o parte valul dintre lumea vazuta si ce-a neavazuta, te-ai ingrozi sa vezi caracterul acestui vrajmas nemilos. El stie ca a pierdut cerul pentru totdeauna, si vrea sa ne faca si pe noi oamenii ca sa-l pierdem si noi, pentru ca sa nu-l piarda singur.
El a reusit sa traga de partea lui o treime din sfintii ingeri. A existat un timp in care acestia putea fi primiti inapoi la Dumnezeu; dar Satana i-a amagit spunandu-le ca au mers prea departe in razvratirea lor si ca nu se mai pot intoarce.
Acelasi lucru face si cu noi oamenii. Ne face sa ne departam de Dumnezeu; si cand vrem sa ne intoarcem, ne induce gandul ca am mers prea departe, ca am facut prea mult rau ca Dumnezeu sa ne mai poata ierta. Vrajmasul este mai intelept decat oamenii. Ne cunoaste cu mult mai bine decat ne cunoastem noi. El profita de slabiciunea firii omensti, profita de nestiinta noastra, profita de faptul ca nu cunoastem caracterul lui Dumnezeu -un Dumnezeu care ne iubeste mai mult decat ne putem imagina.
O, daca s-ar da valul dintre lumea vazuta si ce-a nevazuta, ai putea vedea mii de ingeri sfinti care se lupta pentru tine si pentru mine cu ingerii rai -pentru fiecare dintre noi!

Citeste cartea "Adevărul despre îngeri" :https://m.egwwritings.org/ro/folders/216

| mentholinks a răspuns:

Bucurialuisatan. Au si forum.

| xerxes1 a răspuns:

Copacul se cunoaste dupa roade.Eu inca n-am intalnit un satanist care sa aiba toate tiglele pe casa.

| Nilsson a răspuns:

De ce vrei sa cunosti o religie asa de tampita?
Care e motivatia din spatele acestei decizii?

| Blexistroni a răspuns (pentru Nilsson):

De ce le consideri credința ciudată?
Nu cred că ești întro poziție să faci mișto de alte credințe.

| Nilsson a răspuns (pentru Blexistroni):

Pentru ca nu trece de testul logicii.

Daca toata lumea crede ca Satan e rau iar ei cred ca e bun, ori seful lor e un mare loser care are niste probleme serioase de imagine, ori e un mare mincinos (ceea ce si Biblia afirma, ca este ``tatal minciunii``)
Ca ateu, nici pe tine nu te pune intr-o pozitie favorabila sa aperi satanismul, dai apa la moara celor care asociaza cei doi termeni.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Nilsson):

Cine crede ca Satan este rau? Crestinii si musulmanii. Cine sunt crestinii si musulmanii? Spalati pe creier care cred ca dogmele lor sunt reale in ciuda faptului ca istoria contrazice asta si in ciuda faptului ca insisi evreii care v-au inventat zeul si religia au recunoscut ca se folosesc de ea ca sa va controleze ca pe niste oi. Cati astfel de spalati pe creier sunt pe planeta? Undeva la 3, 7 miliarde de oameni. Cum s-a dezvoltat crestinismul si islamismul? Prin convertirea in masa cu forta a paganilor si uciderea celor ce nu se converteau. In ce cred crestinii si musulmanii? Intr-un zeu care te trimite in iad indiferent de ce faci pentru ca "raiul pe pamant" a fost promis doar celor 144.000 de evrei alesi, dar totusi el te iubeste si voi il asteptati tot ca oile indoctrinate sa va salveze. De ce credeti in rai si iad? De frica, credinta oarba si de indoctrinare de la nastere. Ai picat testul logicii. Stai jos. Corigent.

| Nilsson a răspuns (pentru Mclaren12):

Deci raspunsul tau final e varianta A: Satan, un fraier care a fost sabotat de o mana de evrei care i -au stricat imaginea in ochii lumii?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Nilsson):

Și ce te-ai aștepta, să arunce cu bombe atomice în evrei? De ce zeul tău biblic se lasă sabotat de toți ăia care știu că nu există și nu face nimic? În biblie măcelărea oameni la cel mai mic fleac.

| Blexistroni a răspuns (pentru Nilsson):

Nu apăr satanismul nu apăr nici o religie.
Mi se pare ciudat că fai mișto de ei când tu ai o religie la fel de nebună

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Satan in biblia nu este un personaj negativ el a fost creat ca sa testeze creatia lui dumnezeu, el nu poate face nimic fara acceptul lui dumnezeu

| Mclaren12 a răspuns:

Depinde de satanism.

| Beniamin0108 a răspuns:

Lasati-o in pace... Dacă vrea sa se facă satanista nu are decât... La judecata are sa fie și ea unde are sa fie și Satana. Dacă tot crede că a fi un drac pe pământ înseamnă să fii cineva. Eu unul te sfătuiesc să te oprești din a crede prostii din astea și să îți bagi mințile în cap. Dacă ai apucat sa faci pasul asta, tine minte, iadul este pregătit pentru tine