| gritt a întrebat:

Stiti vreo carte despre iertare scrisa de un terapeut care sa nu fie foarte religioasa?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cea mai buna carte despre iertare pe care am citit_ o e de Peter Horrobin- Iertarea - miraculoasa cheie divina -da e depre modelul suprem am iertarii, Mantuitorul Hristos.E scurta, simpla si profunda.

| LastBlackNight a răspuns (pentru ania):

A spus ca nu vrea sa auda chestii despre religie

| sierra1 a răspuns:

Dacă e despre iertare și nererligioasă e despre altceba. Se bat cap in cap cele 2 noțiuni (iertare și laic)

| Meme10Memu a răspuns:

Nu exista o carte despre iertare mai buna decât Biblia. Daca tu ierți ar trebui sa lași de la tine și fără Iehova Dumnezeu îți este greu sa ierți. Daca vrei sa te ierte cineva trebuie sa fii smerit și să-ți ceri scuze sau iertare. Unui ateu îi este greu sa ierte și să ceară iertare. Ateul tinde sa fie orgolios, mândru, lacom. De aceea merge rău în lume pentru că lumea e majoritar atee iar religia de care aparține e doar un paravan.

| alex598 a răspuns:

Dc e intrebarea asta la sectia religie?

| gritt explică (pentru alex598):

Mi-au mutat-o.