| Dina2306 a întrebat:

Stiu un tip de vreo 17 ani care este evanghelic care nu iese pe afara decat in jurul blocului prin parc dar sub nici o forma intr-un bar, teresa etc etc. zice ca din cauza religiei si a parintiilor care nu ii permit astfel de lucruri. Care mai sunt astfel de "traditii" la evaghelici? big grin

2 răspunsuri:
| actorul a răspuns:

Nu-s mai speciali ca ortodoxi dar ce sa zic.parca ei nu au voie sa danseze sa vorbeasca urat (si in ortodoxie e la fe dar ma rog).Nu isi fac cruce......nu sunt genul care sa sara la bataie, Duminica merg la adunare, nu se roaga la Sfinti nici la icoane.

| reihiuke a răspuns:

Daca face sau nu face unele lucruri fiind constrant, ele nu au nicio valoare. Pentru ca, practic, el nu merge fiindca intelege ca nu e bine sau din propria lui decizie, ci nu poate sa mearga pentru ca nu-l lasa parintii. Deci si daca ar vrea, probabil nu ar putea. El nu are de unde alege.