| AvalohAlyn a întrebat:

Sufar psihologic si nu prea mai am speranta de mai bine.
Cum ma poate ajuta Dumnezeu daca tratamentele medicamentoase nu ma prea ajuta?

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Eu zic sa fii fericit ca ai ce manca si nu ai vreun handicap fizic, sa vezi in situatiile alea suferinta. Nu te mai plange atat pe site. Vorbeste cu maicata mai bine.

| Mircea08 a răspuns:

Dar de faptul ca te poti ajuta si singur ai auzit?
Daca nu ai vointa NIMIC nu te poate ajuta. Doreste-ti sa afli ADEVARUL despre starea in care te afli si sa cauti, rand pe rand, remediile. Exista doua definitii pentru adevar, una o gasesti pe "dex" iar cealalta suna cam asa "adevarul este cuvantul lui Dumnezeu". Daca vei cunoaste acest adevar (cuvantul lui Dumnezeu) VEI STI SIGUR ce ai de facut. Cuvantul lui Dumnezeu il gasesti in Evanghelie (Noul Testament), SINGURA INVATATURA DATA PENTRU CRESTINI