|

Sunt acestea zilele din urmă?

Este Mugur Isărescu masonul legendar(grad 33)?

A cumpărat careva albumul lui Cedry2k și a încercat să afle ce încearcă să ne zică?

31 Raportează Evaluează
31 răspunsuri:
| a răspuns:

Da,sunt zilele din urma. 2Timotei3:1-5,Matei24:3-14

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru danay72):

Asa spuneau calugarii acum 1000 de ani. Sunt cam lungi zilele din urma.

| a răspuns (pentru Dandanache):

Dar daca urmaresti evenimentele actuale si citesti in Biblie despre aceste semne observi ca nu au mai fost la o asemenea intensitate.Matei24:3-14

| a răspuns:

Zilele din urma au fost acum vreo 1950 de ani, cand Nero era antichristul laughing

Cedrituca ala, saracu, am inteles ca are vedenii. Cat de credibila poate sa fie o astfel de persoana?

| a răspuns:

Nu sunt zilele de pe urma si nici personajul nu-i asa legendar.

| a răspuns:

Din punctul de vedere al Bibliei DA.
2 Timotei 3:1-5:
1. Sa stii ca in zilele din urma vor fi vremuri grele.
2. Caci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, laudarosi, trufasi, hulitori, neascultatori de parinti, nemultumitori, fara evlavie,
3. fara dragoste fireasca, neinduplecati, clevetitori, neinfranati, neimblanziti, neiubitori de bine,
4. vanzatori, obraznici, ingamfati; iubitori mai mult de placeri decat iubitori de Dumnezeu;
5. avand doar o forma de evlavie, dar tagaduindu-i puterea. Departeaza-te de oamenii acestia.

| a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Http://www.tpu.ro/......ptului-si/

Cum ii ziceam si lui danay72, sunt lungi zilele din urma, dureaza milenii.

Pacat ca asa e omul de cand se stie, iubitor de bani, de sine, laudaros, fara dragoste si cum il mai descrii tu.Nu zic ca toti sunt asa, dar asta e firea omeneasca, suntem animale, nu zei.

| a răspuns (pentru Thunderstruck):

Oamenii nu sunt animale, ci pur si simplu multi nu vor sau nu stiu cum sa lupte cu tendintele negative ce la au.

Asa zice biologia, sunt animale, ce-i drept, cu o ratiune mai dezvoltata, cu constiinta.Aici si teistii cred ca sunt de acord.Gradele sociale sunt intalnite si la animale, si unele dintre ele au mai multa "avere", prin avere vreau sa zic ca au femele, teritorii, noi la fel, avem bani, case etc, iar unii mor de foame. Asta zic in legatura cu "defectele" caracterului uman, daca T. Evolutiei e adevarata, e clar ca am mostenit cate ceva de la stramosii nostri.

| a răspuns:

Pai simbolul tau este masonic, insa putin (putin mai mult) schimbat (si mai are si aia cu proportiile de DaVinci).In mare parte toti politicenii sunt masoni. Cedry2k nu e ateu ci crestin ortodox practicant.Eu il am, si sunt mare fan.Am inteles tot ce transmite.

| explică (pentru LegionarulRoman):

1)Simbolul meu nu e masonic.
2)Nu are nici o proporție al lui Da Vinci.
3)Am zis eu că Cedry2k este ateu? Am zis așa ceva?!

Ultimul său album i-ai cumpărat?

| a răspuns (pentru Duucu):

Varza.Este masonic 100%. Reprezinta piramida, care are in varf ochiul lui Lucifer(acest simbol fiind prezent si pe bancnota america de 1 dolar) insa intoarsa invers.Eu vad pe baza piramidei, un om.Ala reprezinta chestia aia cu proportiile a lui DaVinci.

Da.L-am cumparat.

Praf.Repet,simbolul meu nu este masonic, este killuminat.
Unde dracu vezi tu ochiul lui Lucifer?
Cu proportiile lui Da Vinci m-am prins.

Pai,am specificat ca piramida este cu capul in jos, deci da probabil este killuminati.

Frate,este o diferentă enormă între mason și anti-mason.

Da,dar din cate am vazut, postarile tale nu au nimic legat cu credinta in Dumnezeu.Masonii lupta impotriva lui Hristos, Dumnezeu etc, deci daca esti anti-mason, insemna ca tu crezi in Dumnezeu si toate cele.

Sunt creștin.Nu suport ateismul și viața fără spiritualitate.

Aaa.Zi si tu asa happy. Credeam ca esti ateu.

| a răspuns:

Asta nu este o dovada ca se apropie zilele din urma!
Dovada acestor zile o vedem la Biserica Ortodoxa care prin atitudinea ei batjocoritoare referitoare la incinerarea regizorului Sergiu Nicolaescu confirma si dovedeste ca este una diabolica care nu are nimic omenesc in ea ci mai degraba diabolic!

| explică (pentru Maomau):

Dă-le dracu de biserici.Eu nu asta am întrebat.Bisericile nu merită bâgate în seamă.

| a răspuns (pentru Maomau):

Din cate am inteses eu Sergiu Nicolaescu a dorit sa fie incinerat dar nu se mai face incinerarea pentru ca s-ar zice ca ar avea inca nu stiu cati copii si unul din Germania a dorit sa faca testul de paternitate asa ca nu va mai fi incinerat

| a răspuns (pentru kittyBast):

Ai ramas in urma! S.N. a fost deja incinerat, doar ca patriarhia a trimis o trupa de asalt formata din popi, pentru ca nu cumva sa aiba parte de o slujba crestineasca!

Pai odata ce ai fost incinerat nu mai ai parte de nimica, nici de pomana (mi se pare normal)

| a răspuns (pentru kittyBast):

Si ce legatura are pomana cu ceea ce am discutat noi?

De ce este o Biserica diabolica!? Tu te auzi vorbind?

| a răspuns:

Poi intrebarea ta nu are niciun sens!
Si ce daca este Mugur Isarescu este mason de gradul 33?
Ce legatura are asta cu sfarsitul lumii?
Explodeaza vulcanul de sub Yellowstone din cauza asta, sau ne loveste un asteroid gigant din cauza asta?

| explică (pentru Maomau):

Am spus eu că au vreo legătura? De fapt au, dar e prea mult de zis. Daca dorești, du-te o fugă pe Wikipedia și scrie New Age. Încă cât de exact scrie in Biblie despre bani...

| a răspuns:

Cedry2k in multe cazuri vorbeste sa nu adoarma. Inghite orice mizerie sau influenta aruncata ca momeala.

Masonii exista doar ca mesaj de indoctrinare pentru a simtii ca exista rau.

Binele fara rau nu poate sa existe. Nu exista doi autori, autorul raului si autorul binelui. Exista un singur autor. acest autor merge pe mai multe drumuri. Aparent nu au legatura intre ele dar duc tot acolo.

Insa tot respectul pentru el ca incearca sa transmita ceva. Problema e ca nu are cunostintele necesara sa si transmita.

Oricum are o gramada de versuri din care poti invata multe.

| a răspuns:

NU... poate ne zici tu.