| Maxim96 a întrebat:

Sunt curios,daca nu ar fi deloc credinciosi la categoria asta, atunci care ar fi situatia?
Ateii ar crea secte intre ei ca si la crestinilaughing

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Da, sigur, o sa fie o secta cu atei impotriva lui dumnezeu, una cu atei impotriva lui Iisus, una cu atei impotriva porumbelului, una cu atei fumatori, nefumatori, desfranati, nedesfranati, criminali, necriminali, hoti, nehoti, s.a.m.d. La ceva de genul te dus mintea, nu? Tu daca nu vezi tantari, iarna, de exemplu, dai cu spray pentru tantari? Cine are minte sa priceapa devil

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori de ris, dar ateii sint uniti in "necredinta" lor. Daca cei ce se considera crestini migreaza de la o religie la alta (DOVADA CREDINTEI LOR?!), ateii cel putin sint credinciosi teoriei lor.

| Polonic1 a răspuns:

"Sunt curios, daca nu ar fi deloc credinciosi la categoria asta, atunci care ar fi situatia?"
Ar fi foarte naspa... sa nu ai de cine sa mai razi.

| BlackSulphur a răspuns:

Sa mori tu? Si cum ai ajuns la aceasta concluzie geniala? Teach me master.

| iurii75 a răspuns:

Dar de ce socoți că între atei nu sânt dezacorduri?happy

| ErrorFound a răspuns:

Cred ca am muri de plictiseala fara voi. Ce secte sa facem daca nu avem zeitati? Singura "credinta" care o avem este adevarul. Daca imi dovedesti pe bune, mie si comunitatii ca Dumnezeu exista cu adevarat cred ca toti ateii din prezent ar fi crestini. Ne dedicam adevarului.

| Maxim96 explică (pentru Polonic1):

Noi radem de prostiile voatre, teoriile voastre fara de Dumnezeulaughing

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Care adevar?
Dumnezeu e Adevarul.
Iisus spune:"Eu sunt lumina lumii, cine i-mi urmeaza Mie nu va umbla intru intuneric"
v-ati gasit voi mai destepti decat Creatorul a toate?

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Sau esti tu prea prost ca sa intelegi ca nu exista un creator si normal ca suntem mai destepti ca el fiindca noi, oamenii l-am creat, deci normal ca suntem mai inteligenti ca propria inventie.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

laughingMai bine ai tacea decat sa spui ca oamenii l-au creat pe El.
Dumnezeu este necreat!

| EmaS a răspuns (pentru Polonic1):

Cine rade la urma rade mai bine. laughing

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Si tu esti prost. Tu esti prost neconditionat. E clar, Dumnezeu iubeste prostii, ca altfel n-ar crea atat de multi.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Mai bine sa fiu luat de prost si sa fiu cu Hristos, decat sa fiu mare destept si sa fiu fara Hristosul meu!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru EmaS):

Ema, cica daca vrei sa intrii in rai, ca femeie trebuie sa treci mai multe probe, prima ar fi proba sexului oral
Ce zici ai sanse?

| Maxim96 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Ce indrugi prostii? Nestiind nimic ratacesti ca o oaie din afara turmei lui Hristos. Vrajmasul nu doarme niciodata!

| Thunderstruck a răspuns:

Ma, si voi sunteti amuzanti pana la un anumit moment. Dupa, exemplarele ca tine incep sa ma faca sa cred ca unii dintre voi sunteti retardati.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Maxim96):

Fratee eu nu sunt oaia lu isus, sunt sabia laser al zeului soare