| 4b a întrebat:

Sunt mai fericit daca privesc viata cu ochi de copil?

Răspuns Câştigător
| DyNo a răspuns:

Sigur ca da, dar la minte sa fi matur.

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Daca esti copil la inima si om matur la minte, da!

| Raniia a răspuns:

Chiar daca mi se pare ca timpul trece, eu trec, dar am acelasi suflet de copil.Da sunt mai fericita!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu pui la suflet și nu cunoști necazurile.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

În mod sigur, cu condiția să nu fie un copil chinuit și cu traume majore.

| SystemFucker a răspuns:

Da. Asa am facut si eu, am batut un copil de 5-6 ani, i-am scos ochii, am conectat muschiul optic la propriul creier si pe copil l-am lasat cu ochii mei.

| M25M a răspuns:

Cred ca da, viata prin ochii unui copil pare mult mai atragatoare.

| WhatheWow a răspuns:

Dumnezeu a promis Omului viata vesnica si avem o multime de atei; daca i-ar fi promis copilarie vesnica, cred ca nu am fi avut niciunul!

| Alphawolf a răspuns:

"Căci unde este multă înţelepciune este şi mult necaz şi cine îşi înmulţeşte cunoştinţa îşi măreşte durerea." Eclesiastul

| Loora a răspuns:

Eu cred ca da. Esti mai fericit daca privesti lucrurile cu ochi de copil. De fapt fiecare dintre noi, inauntru, tot niste copii suntem. Dar sa privesti lucrurile cu ochii unui copil... inseamna sa nu stii de frica, sa faci tot ce iti trece prin cap, neobosind niciodata si tot timpul plin de energie... Da! Este frumos.

| danielalov a răspuns:

Eu cred ca da este mult mai amuzant sa fi un copil care face tot ce-i trece prin cap, decat sa fi un adult cu multe resonsabilitati si sa-ti bati capu cu o groaza de probleme