| Karina_Amalia_1975 a întrebat:

Sunt ortodox si vreau sa-mi schimb religia sa fiu la martori lui iehova, cum pot scoate religia de la liceu.Am nevoie de parinti sa o pot scoate

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Intreaba la secretariat sau pe diriginte si iti va spune cum sa procedezi. Ma bucur pentru alegerea ta. Felicitari si mult succes in continuare.

| RAY a răspuns:

Da trebuie sa faca parinti tai o cerere cum ca numai doresti sa participi la ora de religie ortodoxa dar tu acum de alta religie, nu stiu daca voi nu aveti un prof de religie, pentru ca tu ai o religie, nu esti ateu, agnostic, nu exista un prof de religie de religia ta?

| T0T a răspuns:

De ce ai scoate-o? E o medie bună în plus și obținută ușor. Să nu mai zic că în timpul ăla, din ce știu eu, trebuie să desfășori altă activitate, poate chiar mai nasoală. Eu aș zice să nu te complici însă dacă vrei neapărat vorbește cu părinții tăi să îți facă o cerere. Cel mai bine e să te informezi la secretariat întâi.

| milan9 a răspuns:

De ce sa iti pierzi tu mantuirea sufletului intr-o secta inventata de un satanist, Charles Rusell? Crezi oare ca nu face sufletul tau etern nici cat o ceapa degerata? sad sad

| Qasim a răspuns (pentru milan9):

Explica-mi te rog care este diferenta dintre ortodoxie si martorii lui iehova?

| SG1995 a răspuns:

Bravo, ai sarit din lac in put.

| oprescudorin11 a răspuns:

Este Cel mai mare Pacat!

| xerxes1 a răspuns:

Ai grija ca Martorii iti zambesc si se poarta bine cu tine pana cand reusesc sa te atraga in secta lor.
Dupa aceea zambetul se transforma in ranjet.
Mai lasa-i sa se forteze putin.Nu face pasul ca nu este nicio graba.
Iisus s-a nascut evreu si a murit evreu.Nu cred ca este prea incantat de miile de secte crestine care au aparut ca ciupercile dupa ploaie, ortodocsi inclusi.

| Mclaren12 a răspuns:

Iti pierzi vremea. Dintr-o secta crestina de indoctrinati vrei sa aderi la alta secta de indoctrinati. Ce rezolvi cu asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai un necugetat ar parasi Lumina Adevarului, care este Ortodoxia, si s-ar duce in bezna, care este secta anti-crestina iehovista! Aceasta secta periculoasa a fost de curand interzisa in Rusia, si bine au facut autoritatile de acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părinții sau tutorele legal trebuie să meargă la secretariatul unității de învățământ și să facă o cerere, precum tu (elevul) nu vei mai frecventa orele de religie.

| gratargratar a răspuns:

Martorii e printre cele mai periculoase secte din Romania. Au nu-stiu-ce centru de training prin Bucuresti. O sa trebuiasca sa te tina acolo internat nu-stiu-cate luni inainte de a fi membru cu drepturi.

De asemenea, tinand cont de doctrina lor, iesi din crestinism. Pentru ca ei nu sunt crestini. Deci devii pagan.
Pune-te si fa-ti temele si lasa-te de prostii happy

| iurii75 a răspuns (pentru gratargratar):

"cele mai periculoase secte din Romania. Au nu-stiu-ce centru de training prin Bucuresti. O sa trebuiasca sa te tina acolo internat nu-stiu-cate luni inainte de a fi membru cu drepturi."
Am auzit diferite tâmpenii dar tu chiar faci vârf! laughing

| gratargratar a răspuns (pentru iurii75):

Asa e... voi sunteti bazawinking Tantalailor.

| Karina_Amalia_1975 explică (pentru gratargratar):

De ce spui asta, ai studiat sa vezi, sau spui doar ce ai auzit