| RAY a întrebat:

Sunt persoanele religioase mai hotarate ca persoanele atee in ceea ce priveste anumite convingeri,gandire, credinta?

Adica care e mai hotarat de fel la asta ma refer sau un ateu e mai mult intre da si nu, nu ma refer la religie, credinte, ma refer la anumite decizii sau ceea ce vor sa faca.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde de la om la om. Știu persoane credincioase patologic ce știu exact ce vor și acolo țintesc, dar știu și atei convinși care tot timpul oscilează sau se eschivează de la luarea unei decizii.
Deci asta nu are treabă cu religia ci are treabă cu personalitatea, și rațiunea fiecărei persoane în parte.

3 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Nu e vorba de hotarare ci de ratiune. Nu e necesar sa fiu hotarat ca sa-mi dau seama de anumite lucruri.

| Bunica69 a răspuns:

Nu are importanta orientarea religioasa, depinde de la individ la individ. Religia n-are nici o legatura cu asta.

Răspuns utilizator avertizat