| Mario1994 a întrebat:

Sunt singura care gandeste asa: daca extraterestrii sunt cei morti si traiesc? Parintii, surorile, bunicii, rudele. Sau nu extraterestrii exista?

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu prea am înţeles întrebarea, dar când vine vorba de aşa zişii extratereştrii... d.p.m.d.v. sunt basme demne de dosarele X, şi cum mie nu-mi plac SF-urile, consider că sunt invenţii create de oameni împotriva acestora; La fel cum e religia, codul bunelor maniere şi legile.

| Nilsson a răspuns:

Conform Bibliei, mortii sunt intr-o stare de inconstienta precum somnul, pana la inviere si Judecata viitoare.
Relatarile despre asa-zise experiente cu extraterestii ar putea fi mai degraba cauzate de spirite malefice, care iau forma temerilor unor persoane, in cazul unora fiind niste omuleti cu ochi negri si capul mare.
Fotografiile cu farfurii zburatoate si declaratiile unor oficiali americani iesiti la pensie sunt mai degeaba niste minciuni si trucaje aparute in timpul Razboiului Rece, care aveau ca scop intimidarea adversarilor ( pentru ca o natiune care ar fi intrat in posesia unei tehnologii extraterestre ar fi fost mai de temut)

| Mclaren12 a răspuns:

Da, esti singura.

| NGheorghe a răspuns:

Nu mai folosi google translate ca nu are niciun sens ce intrebi acolo.
"extratereștrii sunt morți si traiesc" - poate ai vrut sa zici ca: "sufletul mortului se reancarneaza in extratereștrii"... asta dacă ar fi adevarat atunci ar reveni si ar fi stat multa vreme la povesti cu neamurile lor.
"Părinții, surorile"... ce?
"Sau nu extratereștrii"... sau lasă.

| Mario1994 explică (pentru NGheorghe):

Du-te dracu

| NGheorghe a răspuns (pentru Mario1994):

Ținând cont de faptul ca adevarul te deranjează, la fel ca si pe draci, tu ar trebui să-mi zici:
"Hai la dracu!"... happy in loc de "du-te"
Așa lumea ar vedea mai ușor ca, deja, tu esti de-al lui.

| DeyCj a răspuns (pentru NGheorghe):

E fătuţă aflată la început de adolescenţă.Eu o înţeleg că şi eu am fost de vârsta ei(nu foarte de mult, numa de vreo 15 ani) laughing)).

| NGheorghe a răspuns (pentru DeyCj):

Da? ia sa te vad! Explica-mi si mie ce vrea sa spuna cu asta:
"Parintii, surorile, bunicii, rudele."
Apropo, daca nu iti gasesti cuvinte in română atunci incearca in engleza sau franceza, germana, olandeza, spaniola, italiana, sau portugheza.
PS: succes

| biwltyad a răspuns:

Ce e mort e mort. In alte dimensiuni/realitati e altceva, dar extraterestrii sunt extraterestri. Ar fi trist sa nu existe, va dati seama cat am fi de singuri? Universul e imens. Infinit poti zice. Daca niciunde nu mai exista viata in afara de cea terestra, suntem foarte singuri.