| Vernusio a întrebat:

Suntem creati de un Creator Inteligent sau nu? Ce ziceti?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, daca nu ai fi fost creat de Dumnezeu, ti-ar fi iesit o mana din cap si una din fund, poate si pe spate ai fi avut un ochi si vezi tu mai departe. DIN HAOS nu se poate naste ARMONIE, oricat s-ar zbate unii si altii in speciao cei ce au creierul in partea inferioara a trupului si ochii in nas.

| danay72 a răspuns:

Da,iar acest lucru se vede in modul în care am fost creați și în creație.

| RAY a răspuns:

Nu suntem creati de nici un creator, traim intr o lume imperfecta unde cei slabi sunt calcati in picioare de cei puternici, unde e acel creator in concediu?

| mentholinks a răspuns:

Probabil, dar nu se poate demonstra nimic.

| Superior a răspuns:

Da

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da,este fara egal! Nimeni nu este ca El, in cer si pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fim creati de un Creator Inteligent. Considerand ca existenta unui astfel de Dumnezeu este cea mai fericita posibilitate, aceasta posibilitate este cea mai meritabila spre a fi luata in considerare si pentru ca se potriveste cel mai bine cu realitatea din prezent. Raspunsurile la intrebarile existentiale pot fi gasite prin analiza comparativa obiectiva. Fiecare om sanatos isi poate raspunde la aceasta intrebare apeland la propria lui ratiune.