| SG1995 a întrebat:

Sunteti de parere ca cataclismele sunt pedepse divine? Dar un tip care e capabil sa fac calcule matematice complexe, in timp ce poarta o conversatie e posedat? Dar un nene cioban analfabet care stie exact ziua in care cade Pastele in fiecare an?

Iar ca sa nu ziceti ca aberez, aceste debilitati le-am citit aici:
ftp://ftp.logos.md/Biblioteca/_Colectie_RO/Mihai%20Urzic a%20-%20Minuni%20si%20false%20minuni.pdf

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Sper ca ciobanul respectiv calculeaza Pastele Catolic care este cel dupa calendarul corect, nu cel iulian expirat al ortodocsilor.