| niculetu a întrebat:

Sunteti de parere ca Papa de la Roma este Antihristul?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Daca afirma ca este Hristos, atunci este una dintre uneltele lui satan...

| dragos9234 a răspuns (pentru 4b):

Dar de unde stii tu ca el chiar nu este Chirstos?

| monstrulet a răspuns (pentru 4b):

Nu zice ca e hristos, zice ca e loctiitorul Fiului lui Dumnezeu.

| niculetu explică (pentru dragos9234):

1.Cum se refera ingerii la a doua venire lui Isus?
Fapte 1:9-11
Dupa ce a spus aceste lucruri, pe cand se uitau ei la El, S-a inaltat la cer si un nor L-a ascuns din ochii lor.
Si cum stateau ei cu ochii pironiti pe cer, pe cand Se suia El, iata ca li s-au aratat doi barbati imbracati in alb, si au zis: ´´Barbati Galileeni de ce stati si va uitati spre cer? Acel Isus, care S-a inaltat la cer din mijlocul vostru, va veni in acelasi fel cum L-ati vazut mergand la cer.
2. Spune Apocalipsa cum se va reintoarce Isus?
Fapte 1:7
Iata ca El vine pe nori.
3.Cine Il va vedea pe Isus cand va veni?
Apoc. 1:7
Iata ca El vine pe nori. Si orice ochi il va vedea, si cei ce L-au strapuns. Si toate semintiile pamantului se vor boci din pricina Lui! Da, Amin.

Concluzie, am fi stiut toti pana acum daca Isus era pe pamant respectiv papa!

| niculetu explică (pentru monstrulet):

Romano-catolicii il vad pe papa ca fiind ´´vicarul lui Hristos´´, adica inlocuitor.In latina numele papei este ´´Vicarius Filii Dei´´, adica ´´Inlocuitorul fiului lui Dumnezeu´´. In greaca ´´antihrist inseamna ´´in locul lui Hristos´´. Asadar, si prin definitie, papa este Antihristul.

Pe de alta parte, ´´papa´´ inseamna ´´tata´´. Dar ´´tata´´ e un cuvant interzis de Isus Hristos:´´Si tata al vostru sa nu numiti pe pamant, ca Tatal vostru unul este, Cel din ceruri.´´(Matei 23:9)

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sunt 666% ca Papa ala e dus cu capul...

| William a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat