| AvalohAlyn a întrebat:

Te-ai gandit vreodata la relatia ta personala cu Dumnezeu,cu Mantuitorul Iisus Hristos,cu Creatorul? Nu ai dori sa-L cunosti mai bine sa fii intr-o relatie stransa cu El? Te-ai gandit ca poate exista(eu sunt sigur ca exista)si tu Il respingi,Il alungi,Il ignori? Cum se simte un Tata care copii Sai Il dispretuiesc,Il ignora si Il alunga? Cum un parinte isi abandoneaza copii asa si cei ce nu cred in El isi abandoneaza sau ignora pe Tatal,pe Cel ce i-a facut. Daca stam sa meditam,sa filozofam,sa cugetam si sa ne gandim strict la relatia noastra cu Dumnezeu,unde ne-am incadra? E o relatie stransa,calduta sau rece? Tu pui pret pe relatia ta cu Tatal,cu Creatorul, cu Mantuitorul Iisus Hristos?

Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Fara El, as fi un biet muritor, care vine de nicaieri, si se duce catre nicaieri.

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Relație divină!
Pa, pa.

| danay72 a răspuns:

Intr-adevar e foarte importanta relatia de prietenie cu Dumnezeu, de fapt acest lucru ne ajuta sa fim fericiti.Matei5:3

| Nucreeed a răspuns:

"Te-ai gandit ca poate exista?"
Tu te'ai gandit ca poate nu exista?rolling on the floor))) NORMAL CA NU, VREI SA AJUNGI IN RAI.SA te indoiesti cat de putin de existenta lui, pierzi biletul catre rai rolling on the floor)))

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"Pot spune ca daca nu era El eu eram mort sau pe patul de spital acum."
De unde stii ca dumnezeu a fost?rolling on the floor))))))))))))) din alte cauze nu se putea intampla? DE CE IL BAGATI MEREU PE DUMNEZEU IN FATA?
Da, NORMAL, ca dumnezeu sta sa va faca pe voi bine si sa luati examenele in timp ce copii din lumea a 3-a mor in fiecare zi de foame...si la noi se construiesc biserici de milioane de dolari in timp ce avem alte mii la care nu se duce nici draq...ce rational esti tu mahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Da,dupa cum se vede, dumnezeu si'a ales deja echiparolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mi'ai raspuns la tot in afara de intrebarea mea... tipic crestinesc...
Daca erai om ca lumea si aveai argumentele la tine imi raspundeai...dar ai evitat sa raspunzi din diferite motive luandu'te de alte aspecte pe care le'ai observat la mine...tu esti sfanthappy Bafta in rai!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
M-am gandit de multe ori, stiu ca exista, cred in El, de multe ori Il ignor.
Este o relatie destul de rece cu Dumnezeu.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Guildo a răspuns:

Nu ma duc la scoala, nu invat pentru bac, nu ma ocup de viata mea personala, o ignor pe prietena mea, pe prietenii mei, familia si tot ce ma inconjoara. Toata ziua ma gandesc la Dumnezeu si am o gramada de fantezii cu el. Tu nu observi cat esti de penibil, cu intrebarile astea? Pe cine naiba vrei sa pacalesti?

Răspuns utilizator avertizat
| BlitzkriegJack a răspuns:

Am o relatie intima cu Iisus Hristos. Ne atingem unul pe altul in locuri intime.

| nogomani a răspuns:

Dar care sunt dovezile existentei Dumnezeului tau?
Tu spui ca esti sigur ca exista, prezinta-ne te rog dovezile tale care iti ofera certitudinea 100% ca exista o asemenea creatura ca zeul biblic.
Amuzanta analaogia cu tatal, imi si imaginez un tata care isi omoara copilul ca sa poata ierta un vecin care i-a gresit, iar apoi isi omoara vecinul pentru ca nu a vrut sa ii accepte sacrificiu.

Răspuns utilizator avertizat
| nogomani a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"Daca cauti in trecut in intrebarile mele am prezentat si dovezi si argumente rationale."
Ai posibilitatea sa le cauti tu si sa le dai un copy, ca apoi eu sa ti le critic daca este ceva de criticat, nu sa ma trimiti la cai verzi pe pereti, ca nu poti fi luat in serios.

"M-am saturat sa pierd timpul cu ''orbii'' "

Pai bine nene, tu pui intrebari adresate celor ca mine, iar apoi imi spui ca esti prea valoros sa pierzi timpul cu orbi ca mine? Nu mai pune nici o intrebare care sa se adreseze direct "orbilor" care nu iti accepta orbeste zeul, iar eu nu iti voi mai cere dovezi.