| dishea a întrebat:

Te consideri un bun crestin?

29 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dar nici nu sunt creștin!

| Raniia a răspuns:

Incerc sa ma vindec de viata banala lucru care ma ajuta sa-mi gasesc unicitatea, si imi arata cum sa traiesc in fiecare zi astfel incat nu doar sa exist in creatia lui Dumnezeu, dar si sa cresc in planul Sau.

| ania a răspuns:

Mă consider creștină da nu m-a delegat nimeni cu evaluările.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ma consider crestin dar mereu e loc si de mai bine.Niciodata nu sunt multumit. Vreau sa am credinta ca pustnicii, ca monahii si nu prea reusesc.Mereu trebuie sa ne intarim credinta, sa ne dorim mai mult, la credinta e vorba, sa sporim si sa crestem si mai mult duhovniceste.Dar ma bucur ca eu CRED!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, de ce?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

NU.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sunt cel mai credincios crestin de pe acest site.Intreaba-ma ce vrei, stiu biblia pe de rost.

| dishea explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Din care bible sa te intreb, aia satanista?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru dishea):

E vreo diferenta?

| dishea explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Vezi sa nu te omoare cu pietrelaughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru dishea):

Ce pietre, ca ma stropeste cu apa sfintita, si ma tinteste-n cap cu cruci inmuiate-n mir, sa ma exorcizeze.

| dishea explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Trebuie sa-ti faci programare pentru exorcizare si tariful e de: 1BMV+o vila+10 000 de euro in contul preotului, o sa vorbesc eu cu crestinii sa vad daca au loc in agenda, cred ca ar fi fericiti s-o faca ei in locu lui popa.

| WR104 a răspuns:

Nu.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, eu ma consider un om bun.

| Zenit313 a răspuns:

Un om bun, dar nu crestin...

Răspuns utilizator avertizat
| C0nstantin a răspuns:

Poate cine e un pustnic e un bun crestin, in rest... toti is crestini cu vorba (comportamentul, in schimb, lasa de dorit).

Răspuns utilizator avertizat
| neaivan a răspuns:

Cum sa te comporti in Sfanta Biserica
Ce inseamna rugaciunea si cum trebuie sa o faci
Sa stii despre post
Cum trebuie sa te pregatesti pentru spovedanie
Despre smerenie si pocainta
Ce inseamna impartasania
Ce trebuie sa stii despre icoane
De ce trebuie sfintita casa si cum se procedeaza
Unde se afla locul de rugaciune in casa si ce contine
Ce presupune actul Sfantului Botez
Care este incarcatura numelui unui sfant
Ce calitati trebuie sa indeplineasca un nas
Ce este logodna si care este randuiala sa
Cate nunti sunt ingaduite pentru o persoana
Ce este sfestania si de ce se face
Despre inmormantarea si pomenirea mortilor. Acestea de le stii si de le respecti te poti numi cu adevarat un bun crestin ORTODOX!

| dishea explică (pentru neaivan):

Si cele 10 porunci?

| neaivan a răspuns (pentru dishea):

Ai venit cu aceasta completare pe care eu o consider fara rost.,, Daca taceai filozof ramaneai,,

| Unstopable a răspuns:

NU

| SageKid a răspuns:

Nu