| 4b a întrebat:

Te rogi sau cel putin speri ca unii oameni sa moara?

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Asta ar insemna sa urasc pe cineva.
Ar trebui mai intai sa pot sa urasc o persoana (ori mai multe) ca, mai intai de toate, numai sa ma pot gandi la una ca asa daramite sa mai si sper.
Eu habar nu am ce inseamna sa urasti pe cineva, nu am experimentat niciodata acest gen de sentiment si nici n-o voi face.Deoarece am vazut la altii cat de "benefice" pot fii aceste emotii, cum se distrug singuri, usor dar sigur, din cauza lor.
Nu spun ca n-am avut placerea de a cunoaste, destul de bine, acest sentiment insa asta poate fata de o situatie neplacuta dar nu fata de o persoana.Ca am purtat pica o perioada scurta de timp dupa care mi-a trecut, asta e altceva.Am destul orgoliu in mine si destula mandrie ca sa stiu ca atunci cand cineva mi-a gresit merita ignorat pentru totdeauna (cu mici exceptii). Deci nu, nu am nevoie de ura cand cea mai puternica arma a mea este indiferenta.

-Numai bine.

47 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici măcar nu m-am gândit că îmi voi pierde părinții!
Să mă rog sau să sper... nu mă duce capul!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu,nu doresc răul nimănui, nu trebuie să doreşti moartea nimănui, indiferent că ţi-a făcut nu ştiu ce rău sau mai ştiu eu ce.
Te pup!

| Urpaniel a răspuns:

Doar cei slabi gândesc aşa amice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rog si incerc sa preiau durerea multora. Daca as avea puterea sa ii fac pe toti nemuritori, as face-o fara indoiala.Dar fiecare are soarta lui si nu avem voie sa intervenim pentru a o schimba.Pace voua, tuturor!

| Thunderstruck a răspuns:

Da, sper ca unii oameni sa moara.

| ArinaRya a răspuns:

Proverbe 1:18 "caci ei intind curse tocmai impotriva sangelui lor, si sufletului lor isi intind ei laturi." = daca sapi groapa altuia cazi singur in ea happy. Nu trebuie sa ne facem noi dreptate, ne va face Domnul, si tot El va si pedepsi.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,sper ca un om sa moara, si acela sunt eu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da dar cine vreau eu...

| HueyFreeman a răspuns:

Nu sper sa moara nimeni, decat sa-mi cada un Death Note in cap.

| Lizzu a răspuns:

Dar ce intrebare e asta? Nu inteleg.
Ura nu e buna, te distruge pe dinauntru, iti face zdrente mintea si sufletul si pana la urma si fiinta.
Nu ura orice s-ar intampla... daca oamenii nu sunt de acord cu tine, sau aleg sa nu fie langa tine, e alegerea lor.Fiecare persoana are dreptul sa aleaga ce crede ca e mai bine pentru ea, pentru viata ei. Nu putem tine legat pe nimeni langa noi si nu avem dreptul sa-i influentam cumva viata in rau prin razbunare si ura.
Nu-ti incarca sufletul cu sentimente urate si josnice care nu fac decat sa te adanceasca in necazuri si probleme si sa nu mai iesi din cercul vicios.
Iesi din orice suferinta cu sufletul pur si usor..toate trec in timp si se diminueaza ..nu-si are nici un rost ura.Nu trebuie ca noi sa fim cei care le arata o lectie si se razbuna pentru ca la un moment dat in viata lor ei vor avea ocazia sa-si indrepte greselile si sa se schimbe singuri, prin evenimentele si lectiile care le vin de la viata.

Pastreaza-ti sufletul pur intr-o lume indiferenta.

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat

| Lizzu a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

De ce vorbesti asa despre tine?

| costis a răspuns:

Unu singur, sper sa-i moara si capra lui...

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Lizzu):

Scuze,prefer sa nu dau detalii.

| Lizzu a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Bine, ai grija de tine

| valentingb a răspuns:

Da,sper ca oamenii rai sa moara. Si nu sunt imatur, stiu exact ce am in minte cand spun "oameni rai".Dar as prefera sa mor in chinuri in locul unui copil sau al unei persoane de sufletiste.

| 4b explică:

laughinglumea e tare zgarcita...

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Lizzu):

Multumesc,si tu!

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Mor eu de ras de aceasta intrebare banala rolling on the floor laughing

| KristalPop a răspuns:

Da.
Îmi doresc să moară toţi maneliştii.

| Mădă0611 a răspuns:

Inainte imi doream sa moara x sau y, de fapt voiam doar sa scap de prezenta lor, linistea mea e mai importanta, dar mai nou m-am prins ca ar fi mai usor sa scap de toti odata, liniste totala, deci sper sa moara Mădă0611. laughing

| 4b explică (pentru KrYsTy2OOO):

Asta da pierdere...

| 4b explică (pentru Mădă0611):

laughing ioi Mada...liniste ai doar in mormant, viata e frumoasa, profita de eawinking

| 4b explică (pentru DarkOrbitMoon):

Vorba lu' LiZa ''ai grija de tine'' si...de viata tawinking

Răspuns utilizator avertizat
| n0matterman a răspuns (pentru KristalPop):

+1

| Sleep a răspuns:

Ca sa ajungi sa faci asa ceva trebuie sa ai o mare ura si durere in suflet iar faptul ca ai pus aceasta intrebare arata ca momentan duci niste lupte in tine dar nu te lasa rapus de manie si devino puternic.Demonstreaza ca esti mai bun de atat.

| danay72 a răspuns:

Nu,un adevarat crestin se roaga chiar si pentru dusmani.Romani12:17-21

| hecamefrommetalland a răspuns:

NU,ai urasc pe unii oameni dar nu ma rog sa moara, viata nu ar fi amuzanta fara ei+ca sunt si ei oameni

| MMihai a răspuns:

Dacă cineva îți face niște rele foarte...foarte mari nu îi dorești o viață foarte lungă.