| Robert_Ionut_Popescu_1997 a întrebat:

Știe cineva ce rol are cuiul de metal pus in scutecul/fașa bebelușului la botez?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E pur si simplu o superstiție, fără temei biblic. Sunt făcute degeaba.

| xerxes1 a răspuns:

Se testeaza IQ-ul parintilor.

| VelaJohnny a răspuns:

Okeay...suna penibil, ce sa faca o fata cu un cui in pampers? Superstitiile si traditiile prostesti nu inceteaza sa surprinda.

| Live4Ride a răspuns:

Ce mai e si tampenia asta de traditie? in ce zone se pune? eu am avut botezul la fetita mea acum cateva luni, dar nu am auzit de asa ceva!

| Robert_Ionut_Popescu_1997 explică (pentru Live4Ride):

Am menționat ca IN SCUTEC

| Live4Ride a răspuns (pentru Robert_Ionut_Popescu_1997):

Ma refeream in ce zona a romaniei ca si zona geografica pentru ca in muntenia nu am auzit de asa ceva!