| somios a întrebat:

Tinand cont de faptul ca crestinismul a fost creat de Pavel si nu de Isus, adica de un ucigas de Nazariteni, poate o religie nascocita de un ucigas ca Pavel, care isi construieste religia sa proprie pe "minciuna crestina" precum ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI, religie mincinoasa impusa prin crime la Niceea de catre un imparat criminal in serie care si-a ucis si propriul sau fiu, si apoi impusa in tot imperiul roman ca religie-politica adica de stat, prin mii si mii de omucideri si amenintari cu moartea, si apoi sustinuta de milioane de omucideri si schingiuri bestiale, poate fi considerata o asemenea religie ca fiind "sfanta" si ca fiind venita de la Dumnezeu?

Oare cum ar fi fost daca ar fi venit de la Dracu?
Nu cumva la fel?

Sunteti sigur ca crestinismul este o religie a lui Dumnezeu?
Chiar daca se stie ca Dumnezeul lui Moise nu are fii nici pina in ziua de azi?

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Apostolul Pavel dupa ce a avut o intalnire reala cu Domnul Isus s-a pocait.El a ascultat si implinit voia lui Dumnezeu pasa cu pas.Este singurul care a avut curajul si puterea sa spuna :,, Calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Isus.,,

| kamykaze88 a răspuns:

Treaba sta cam asa... da asa e in istorie avem parte de o multime de crime in numele lui Isus si al Crestinismului. Si in ziua de azi cei mai rai oameni sunt cei care sunt "crediciosi". Azi ce esti nu este Crestinism, este o forma simpatica de imprastiat cu rahat in farfurii: "mancati oile mele". Plus o multime de adevaruri sau ascuns pasaje din Biblie au fost scoase si modificari au fost aduse pentru ce? Pentru a tine incatusata mintea slaba si bolnava a primitivelor OI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema este laudabil efortul tau.fie ca lumina ta sa sparga bezna din capul lui somios si sa lumineze sungurul neuron ala distrugator de ...mantuitor de religie.fie ca efortul tau sa fie rasplatit. Dumnezeu sa va ajute.si pe mine sa ma ierte.ca mare gradina are.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc,draga kingmaxx,sa stii ca chiar aveam nevoie de cuvinte de apreciere,nu ca nu sunt sigura de cele relatate de mine, dar cand sunt atat de multi impotrivitori, uneori simti ca nu mai poti lupta.multumesc,sa ai o zi binecuvantata si sa te bucuri de tot ceea ce iti ofera bunul Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigur ca habar nu ai, ca pavel nu a creat crestinismul ci este apostol al neamurilor si impreuna lucrator cu toti in biserica mantuitorului nostru.deasemeni toti credinciosii rezultati din misionariatul lui sunt parga roadelor aduse de propovaduirea cuvantului, ca jertfa de multumire bunului Dumnezeu caruia ii spune; Doamne primeste ale tale dintru ale tale.esti atat de departe incat ma mir cum poti pierde atata timp i depune atata efort pentru nimic? si dau dreptate unora somios; ai mintea nu odihnita.ci foarte odinita.iar eu iti mai raspund, pe ci pe colo.dar nu-mi pun mintea cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema nu se potriveste pacea Domnului pe care o cautam noi cu un mic satan zglobiu si rau intentionat, cu ganduri dracesti si rautacioase cum sunt ale lui somios.nu are nici logica in gandire nici posibilitatea de a spune ceva concret.tu nu vezi ca se joaca cu cuvintele si mai ales uita-te la postarile lui si spune-mi ce vezi? el are limba mica dar i se invarte in gura ca un titirez si nu o poate stapani fiindca este deja stapanita.tu nu vezi ce iese din el? la adresa celor sfinte si celor care cred? iertata-mi fie lipsa de modestie dar in realitate cu astfel de oameni eu nu stau de vorba.ori stau doar la hoha ca nu ma doare tastatura.