| Dorugar a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Dumnezeu ne spune clar in Isaia 43: 11, ca El este singurul Dumnezeu si SINGURUL Mantuitor, si de cuvantul lui Dumnezeu nu avem voie sa ne indoim, aceasta coroborat cu faptul ca Isus prin invataturile sale conduce oamenii catre mantuire prin aceste invataturi care intaresc Legea lui Dumnezeu (aia Veche) si nu inlocuind-o cu o Lege Noua, invataturi care au rolul sa ne netezeasca oamenilor calea catre mantuire, cum credeti ca va puteti mantui cu ajutorul lor, cand aceste invataturi transmise de Isus lui Petru, au fost scoase din Scriptura chiar de catre Pavel, si inlocuite cu evangheliile unor cioflingari sub comanda acestui ucigas?
Chiar nu va dati seama ca religia crestina care incalca Legea lui Dumnezeu si a aruncat la gunoi invataturile lui Isus pe care Petru trebuia sa ni le transmita, este o religie inutila din p de v spiritual pentru ca nu va duce la nicio mantuire, ci doar la RATACIRE?

4 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Ok, religia crestina incarca legea lui dzeu. Dupa parerea ta care religie e cea autentica? Care e religia adevarata?

| Dorugar explică (pentru Zenicide):

Nu exista religie autentica venita de la Dumnezeu!
Toate religiile sunt facute de oameni, asa ca daca vrei sa-ti randuiesti viata in mod corect si rational, invata, invata si iar invata, si ocoleste religiile pentru ca au in ele samanta Diavolului!

| Dorugar explică (pentru Defreyor20):

Saracu de el! Eu am cunoscut un nebun caruia i se parea ca Isus s-a inecat in WC.
Ce sa-i faci, mai sunt si din astia ca doar vorba aia: mare este gradina...