| Vans a întrebat:

Toată lumea a luat-o razna cu Apocalipsa.Chestia asta mi-a
adus aminte de o altă chestie.Eram la ora de religie şi profa
ne povestea despre Apocalipsă şi despre cum cei care au
crezut în D-zeu vor merge în rai, iar cei care n-au crezut în
el vor merge în iad.La sfârşitul orei am mers la ea şi am
întrebat-o unde vor merge ateii? Ea s-a uitat la mine,a
ridicat din umeri, a zâmbit şi a plecat.
Ce înţelegeţi din gestul ei?

15 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Una!
Probabil nu stia raspunsul si din asta nu a spus nimic.
O seara buna!

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna!
Eu cred ca ea te-a lasat sa te gandesti singura!
Pa! O seara placuta!

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

rolling on the floor)
''cei care n-au crezut în

el vor merge în iad''
informeaza-ti profesoara ca ateii sunt cei care nu cred in dumnezeu

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

''cei care n-au crezut în

el vor merge în iad''
asta inseamna sa fi ateu, cu exceptia iadului, ateul este persoana care pur si simplu nu crede in dumnezeu si duce o viata normala fara complexe de genul ''ce patesc daca fac.'' cu exceptia faptelor ce intra sub incidenta penala.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Fiti seriosi nu exista dumnezeu, rai, iad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu înţeleg, din moment ce a spus că cei ce nu cred în Dumnezeu vor merge in iad, de ce ai mai întrebat-o unde merg ateii?

| William a răspuns:

Spune-i profesoarei tale ca nu ajunge sa crezi in Dumnezeu, trebuie si sa Ii faci voia. ''Fiti implinitori ai Cuvantului nu numai ascultatori inselandu-va singuri.'' Pai daca ea iti zice ca cei care nu cred in Dumnezeu vor merge in iad si tu o intrebi unde vor merge ateii a crezut ori ca nu stii ce este ateismul ori ca nu ai fost atent la ora si probabil nu a avut chef sa iti explice ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu face diferenta dintre Apocalipsa si Armagedon.o diferenta care nu o faci nici tu de altfel..inseamna ca si-a luat diploma pe pile sau alte chestii...Dar din gestul ei vreau sa iti spun ca ar trebui sa va schimbe profesorul.

| CryChristiAN a răspuns (pentru 1libercugetator1):

E parerea ta asta.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru CryChristiAN):

Poti dovedi contrariul?

| PedoBarbie a răspuns:

Ateii nu merg nicăieri că nu există Iadul şi Raiul, iar de există merg în Iad.

| Vans explică (pentru PedoBarbie):

La asta mă gândeam şi eu.
Oricum, ar fi distractiv în iad.

| PedoBarbie a răspuns (pentru Vans):

De abia aştept că eu sunt atee.

| Vans explică (pentru PedoBarbie):

Poate fac ăştia ceva concerte pe acolo, să nu ne plictisim.

| Mădă0611 a răspuns:

"in cazanul cu smoala devil"

Si mai amuzant e ca, daca Ionica ala care a scris apocalipsa ar mai trai pe undeva si ar cunoaste adevarul, ar face pe el de ras cand vede cum au interpretat fanaticii tot ce a scris.