| Paul_Suciu_1995 a întrebat:

Tot timpul dupa ce preotii faceau mazlu la noi am patit ceva grav.
De exemplu:Tata s-a ars grav, a murit cineva etc.
Mama a deschis o carte intr-un loc sau evangelia si nu a mai citit de unde o deschis si nu a spus de ce.
Va rog spuneti-mi ce se intampla va rog raspundeti rapid.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ai rabdare sa ma uit in globul de cristal.

| trolololo a răspuns:

Pai dacă pățeați ceva grav, de ce ați mai lăsat preoții sa facă ceea ce făceau?

Coincidente nefericite. Părerea mea.

| danay72 a răspuns:

Acestea sunt superstiti. Daca vrei ca sa poti face vointa lui Dumnezeu, studiaza Biblia si aplica normele si vei vedea ca nu ti se va intampla nimic rau.

| RAY a răspuns:

Si cum s-a terminat filmul?

| Paul_Suciu_1995 explică (pentru RAY):

Auzi daca nu ai ce face gasesteti de lucru in alta parte
!

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

"Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, în numele Domnului." Iacov 5, 14

Maslul presupune rugăciuni făcute pentru vindecarea unei persoane. Manifestările de care spui, nu sunt "prevăzute" în urmările dorite ale rugăciunii. Pot fi niște simple coincidențe, sau dacă nu, greu de spus…

Dar s-a întrebat cineva vreodată de ce un om posedat de un duh, atunci când este eliberat prin rugăciune de sub această tiranie, se manifestă într-un mod foarte "energic"? Poate că este un ultim răspuns de vulnerabilitate din partea "răului" care are legătură nu cu vreo "posedare", ci cu influența manifestată diferit în viața acestei familii.

Și poate fi tocmai semnul că aceste rugăciuni ăși fac efectul, își ating și deranjează ținta, sunt folositoare și necesare în fața unui rău, care, dacă în retrafgere se poate manifesta astfel, cum se va manifesta în "deplinătatea" sa?

| M25M a răspuns:

Mama a deschis o carte intr-un loc sau evangelia si nu a mai citit de unde o deschis si nu a spus de ce.--- Ce ai vrut sa zici aici?

| dragos9234 a răspuns:

Bă băiatule, ești genial bă.

Bă, tu stii cîti bani faci dacă scrii povești dintr-astea si le vinezi?

Genial bă.

| Paul_Suciu_1995 explică (pentru dragos9234):

Ba sa imbag piciorul ca mai uimit cu neraspunsul tau intrebator dar fiind ca esti pritre cei mai geniali oameni... de fapt te-ai prins ca esti opusul cel putin asa cred dar iti dau funda

| HueyFreeman a răspuns (pentru Paul_Suciu_1995):

Nici tu nu stii ce ai vrut sa zici aici.

| Paul_Suciu_1995 explică (pentru HueyFreeman):

Ii adevarat nu m-am exprimat correct scuze tuturor!

| dragos9234 a răspuns:

"Tata s-a ars grav"
Da-mi voie sa te intreb: cu cine anume s-a ars tatal tau?

"Mama a deschis o carte intr-un loc sau evangelia si nu a mai citit de unde o deschis si nu a spus de ce.""

Asta-i cu jocuri de cuvinte?
laughing

| Paul_Suciu_1995 explică (pentru dragos9234):

Ba Ciombarlescoco pleaca acasa!

| dragos9234 a răspuns (pentru Paul_Suciu_1995):

Cum am spus mai sus
""ești genial bă""
!

| dragos9234 a răspuns (pentru Paul_Suciu_1995):

Da să-nebunesc dă n-ai a mai smeceră poza dă avatar.

| dragos9234 a răspuns:

Acum serios...
ce ai vrut sa spui aici
""Mama a deschis o carte intr-un loc sau evangelia si nu a mai citit de unde o deschis si nu a spus de ce.""

| dracu14 a răspuns:

Omoara dracu preotii pana nu-ti omoara toata familia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" În universul Prigat, se-ntâmplă ceva... "

Răspuns utilizator avertizat
| dorelmarc a răspuns:

Ai.observat.ce.invataturi.bune.dau.ateii?
Psalmul.32.da.rezolvarea