| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a întrebat:

Toti oamenii care s au intors la Dumnezeu (Isus Hristos) au o marturie si acest om are:
http://www.youtube.com/watch?v=MTXtavcU_CU
Voi cum v ati intors la Dumnezeu, dupa vre o intamplare miraculoasa sau pur si simplu?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu nu credeam in Dumnezeu adica nu eram ateu dar eram indiferent in copilarie, faceam destule prostioare, dar de cand am avut probleme de sanatate am inceput sa cred, Dumnezeu si-a facut aparitia in viata mea si m-a ajutat.Pot spune ca a fost un mic miracol. Puteam sa fiu o leguma sau mort daca nu era El.Dar uite ca traiesc Slava Domnului.Acum cred cu tarie in Dumnezeu. Apropo, ai auzit de milioanele de minuni pe care le face Sfantul Nectarie, un sfant contemporan care a trait in sec XIX? E impresionant. Minuni sunt, sa Il slavim pe Dumnezeu iar cine-s orbi nu vad.

| HueyFreeman a răspuns:

NDE, atunci cand o sa moara deabinelea sa vina la noi sa zica ca l-a inviat nu stiu ce zeu.