| SarosBogdan a întrebat:

TPU

Credeti ca va veni sfarsitul lumi, dupa cum se zvoneste?

29 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Se zvoneste in fiecare an. Daca continua obiceiul, la un moment dat sigur sa intampla. Ca doar si tu daca iti repeti in fiecare zi, toata viata, "azi cred ca o mierlesc", la un moment dat sigur o nimeresti.

| danay72 a răspuns:

Da,va veni, iar semnele arata ca-i aproape.Matei24:3-14,2timotei3:1-5

| milan9 a răspuns:

Va veni într-o zi şi sfârşitul existenţei umane în această ordine de lucruri, aşa cum o cunoaştem noi.

Ve fi şi o înviere generală a trupurilor tuturor oamenilor care se vor uni din nou cu sufletele, dar existenţa veşnică este tot ceea ce trebuie sa ne intereseze...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

La urma urmei, pentru noi, sfârşitul vieţii trupului este "sfârşitul lumii" pentru noi, chiar dacă sufletul continuă "dincolo"... Sfârşitul existenţei în trup se termină atunci provizoriu şi continuă cu o altă existenţă...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

În nici un caz Dumnezeu nu doreşte să pună capăt prea curând continuării umanităţii în care a ainvestit atât de mult...

Dacă sfârşitul întregii existenţe umane nu ştim când va fi, sfârşitul timpului nostru "regulamentar" poate veni oricând! Trebuie să fim permanent pregătiţi! Zi şi noapte... happy

| sublime89 a răspuns:

Cum adica "se zvoneste"? Cand nu s-a zvonit? Si acum 6 zile s-a zvonit.

| SarosBogdan explică (pentru sublime89):

Pai ba era in 2012 ba in 2013 si tot o lungeste pana cand ne vom satura sa credem si chiar atunci cand nu vom mai redea, va veni si el, mult neasteptat de Globul Pamantesc.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu vine nici un sfarsit. In caz ca n-ai auzit furtuna aia solara de care facusera toti caz ca ne termina a lovit deja pamantul si dupa cum vezi nu ne-au picat nici semnalele la mobil.

| ErrorFound a răspuns:

Desigur ca nu. N-a venit sfarsitul omenirii dupa 2 glaciatiuni, mii de cutremure, tsunamiuri, dezastre ecologice moderne si razboaie si vine acum? happy Esti funny.

| W3R4 a răspuns:

Nu.

| drogh a răspuns:

Sfarsitul lumii este doar o aberatie a oamenilor care n-au ce face. Asa s-a zis si in 2012 si acum ce se intampla? Asta ar insemna ca iti scriu acest raspuns din rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soarele este o stea tânără, deci puțin probabil să murim mai devreme de un milion de ani.
N-ar trebui să ne îngrijorăm noi, ci generațiile următoare, oricum suntem morți până atunci.

Eu cred că sfârșitul lumii va veni ca-n filmul Elysium, până când ajunge Terra într-un stadiu ca acela, sau chiar mai rău.
Până când se va distruge ecologic, oamenii vor pierde controlul pentru supraviețuire, resursele naturale vor seca, atât și înlocuitoarele și gata cu Terra.

Sau se poate repeta ciclic evoluția, să apară bacterii, să se dezvolte viața prin ceva mai puțin pretențios.
Nimeni nu poate ști.

| gingergirl1 a răspuns:

Normal ca va veni laughing dar nu te lua dupa toata lumea, pentru ca nimeni nu stiewinking

| BlackSulphur a răspuns:

Daca vine, am eu grija sa-i pun piedica!

| SarosBogdan explică (pentru BlackSulphur):

Dar sa ma anunti si sa imi zici locul unde ii pui piedica, ca sa ma duc in capatul celalalt de lume laughing

| AlexeHellsing a răspuns:

Lumea tot va avea odată un sfârșit, iar lumea nu se înșeală dacă crede aceasta. Lumea se înșeală când crede că poate calcula sau prezice acest moment. Sfârșitul poate veni peste 1001 de ani sau poate veni peste 5 minute. Nimeni nu cunoaște această taină înafară de unul Dumnezeul Nostru: Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt.

| Dandanache a răspuns (pentru AlexeHellsing):

‘’ El a şezut jos pe Muntele Măslinilor. Şi ucenicii Lui au venit la El la o parte şi I-au zis: „Spune-ne, când se vor întâmpla aceste lucruri? Şi care va fi semnul venirii Tale şi al sfârşitului veacului acestuia?"

Drept răspuns, Isus le-a zis: „Băgaţi de seamă să nu vă înşele cineva. (Matei 24:4 )

Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl. (Matei 24:36)’’

Tocmai ti-ai pierdut coroana, Maria Ta.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Cine a zvonit ma? Ca acu il opintesc!

| SarosBogdan explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu ma, nu a zis nimeni.
Dar se zvoneste de mult timp in urma ca va veni sfarsitu lumi si am vrut sa vad si eu ce zic unele persoane care, au mai multa cunostinta de viata, de cat mine.

| VladGH a răspuns:

Nu cred in asta, te sfatui si pe tine sa nu iti ocupi constiinta cu timpenii de astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumniezău a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni cand va veni.

| Dragotta a răspuns:

Nibiru...
dar este un proiect impotriva lui

Oricum sfarsitul lumii este inevitabil, cand soare si-a consumat tot combustibilul.Peste cateva milioane de ani.

| CălinPL a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumi pentru ca lumea este infinita(fara sfarsit.)

| FlorinFindus a răspuns:

Intr-o zi va veni sfarsitu nu stim cand unde si ce!

| SelenaMe a răspuns:

Nu cred ca o sa vina asa cum scrie in Bbile sau cand o sa spuna nu stiu ce profet din zilele acesta neavand niste ipoteze clare

| andri22 a răspuns:

Buna Bogdan, noi nu avem de unde sa stim asta decide numai Dumnezeu cum unde si cand va fi! Asa s-a zvonit pe fiecare an stii ca acum doi an s-a zis la stiri ca pe 11.11. 2011 se va deschide un portal si la fel si pe 12.12. 2012 traim inca, nu te mai gandi la asta noi trebui sa ne preocum de viata noastra nu sa ne facem griji pentru pentru ca...chiar daca nu vrem noi asa sa fie, tot o sa fie pentru ca nu noi decidem asta acuma asta e!

| SarosBogdan explică (pentru andri22):

Mda,doar ca viata e o CV si te inseala la orice moment!

| alemaria11 a răspuns:

Nu, deoarece chiar Isus pe Muntele Maslinilor le-a raspuns apostolilor la aceasta intrebare. Iar daca vrei sa afli raspunsul poti sa citesti la Matei 24:1-14, si asa o sa-ti dai seama cand va veni. Nu cand spun oameni pe la televizor sau..., citind din biblie vei sti cu adevarat cum va fi la sfarsitul acestui sistem rau si ce vom mai avea de indurat pana va veni si vei afla totodata si ce poti face pentru a fii salvat