| anonim_4396 a întrebat:

TPU daca un Om este Sarac si asculta Muzica Rock ce se intampla ca am auzit pe alte site-uri ca muzicile Rock sunt intoarse da eu nu sunt satanist sunt Credincios ma rog la Dumnezeu Noaptea cand ma culc ca imi place sa ascult Rock ca imi da mai multa energie in mine da e pacat sa asculti Muzica Rock daca esti Sarac? Funda cine imi zice

8 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

In primul rand sa nu dai doi bani pe sfaturile ateilor.habar n-au ce este cu credinta adevarata. uite ce iti zic eu.inteleg ca nu esti satanist si vrei sa fii credincios.melodia ne influenteaza subconstientul.cum explici faptul ca dupa o melodie relaxanta te simti relaxat iar dupa una rock te simti plin de energie si esti agitat.incetul cu incetul corpul(fizicul + psihicul) incepe sa isi insuseasca melodia si mesajul.in 80% din meoldiile rock se vorbeste de(sex,droguri,violenta,incest, razboi, diavol).si nu zic eu asta ci renumitul psihanalist si psiholog Freud.nu se cuvine sa asculti o melodie care nu iL cinsteste pe Dumnezeu.
iti recomand:
http://www.youtube.com/watch?v=vgDJwBfriEw
are 11 parti.
incearca sa privesti melodia in ansamblu si videoclipul.vcei observa ca sunt intesate de simboluri satanice.
uite un exemplu:
http://www.youtube.com/watch?v=B5SWxpExeV8
melodia se numeste hells bells de la ac/dc.
inusi numele"hells bells" iti zice totul.hells bells inseamna "clopoteii iadului". La un moment dat vei auzi versul:"My lightning`s flashing across the sky"- "flashul fulgerului meu strabate cerul". daca te uiti in biblie vei vedea ca spune ca "diavolul a cazut ca un fulger" din slava cereasca pe pamant.
you`re only young but you`re gonna die"-tu esti tanar dar tot vei muri.in sesnul ca acum al tinerete distreaza-te nu da importanta lui Dumnezeu dar dupa moarte ajungi ni ghiarele diavolului. "i`m gonna get ya Satan get ya" -am de gand sa te rapesc satan te va rapi. daca reuseste sa te faca sa asculti rock esti deja al diavolului.te inrobeste spre pacat. nu mai asculta rock.si eu mai ascultam dar am terminat-o cu rockul am realziat ca nu imi aducea nimic bun.e ca un drog trebuie sa te eliberezi de el.
uite un link.ti-ar folosi sigur:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm
sper ca te-am putut ajuta.Ai incredere in Dumnezeu:)Domnul sa ne lumineze pe toti:)

| Dandanache a răspuns (pentru Allrc24):

Ai si dreptate, dar bati si campii in ultimul hal. Dar e de inteles, asta se intampla cand incerci sa bagi in blender psihanaliza cu religia.

| KodrutZ a răspuns:

Intrebarea asta e pe bune? Daaaamn, sa ne dai si noua ce fumezi tu, trebuie' sa fie ceva bun!

| harciog a răspuns:

Da,este pacat dar toti o fac.Am inteles ca si sfintii Pavel si Petru dar pe ascuns asa sa nu-i descopere Doamne-Doamne.

| EvelynAnLavey a răspuns (pentru harciog):

Ce kkaturi mai scrieti bah!

| soimos a răspuns:

Pacat este sa te rogi lui Dracu, iar voi crestinii nu va rugati la Dracu ci la Christosul care isi spune singur Lucifer, asta chiar in Biblie, adica va rugati Diavolului.
Normal ar fi sa ascuti orice muzica iti place si sa nu te mai rogi seara in pat Diavolului crezand ca te rogi lui Dumnezeu!
Christos nu este Dumnezeu, Dumnezeu nu spune nici unde ca are un "coleg de Dumnezeire" care este si acela tot un Dumnezeu, asa ca tu trebuie sa lasi credinta a proasta deoparte si trebuie sa te intorci catre stiinta, ca prin invatatura si educatie sa devii si tu un Dumnezeu, sau poate nu stii ca Adam si Eva au fost al; ungati din paradis pentru ca au gustat din pomul Cunoasterii binelui si Raului si astfel au ajuns si ei Dumnezei, adica "ca noi", o spune chiar Dumnezeu!(adica Creatorul si nu Isus, cel pe care Creatorul il numeste Diavol)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma tu esti sarac cu capul, adica ai cap. minte nu prea ai. daca mintea ar creste pe langa gard ar paste toti magarii si ar deveni destepti.saracia si bogatia nu sunt pacate.sunt doua stari pe care omul le alege in viata.iar daca muzica rock il slaveste pe satan, noi vi vrand sa zici ca e psalm?

| EvelynAnLavey a răspuns:

Hmm.uite 2 raspuns de la 2 prosti mai jos.Prosti claie gramada! Uite un raspuns de un rockerhee hee...Tu toate trupele de rock sunt sataniste, exista trupe in care sunt si crestini.De exemplu eu is rocker de 4 ani si is Crestina big grin si nu il slavesti pe Satan daca esti Rocker sau daca ask big grin.Si eu ma rog in fiecare noapte asa ca nu e nimic tongue .Si.nu are nici o leg cu saracia big grin.Ps. In Raspunsul Harciogului is scrie numai prostii.atunci nici nu exista rock XD