| shinedani a întrebat:

TPU. voi dati acatiste? daca da, la ce manastiri? dintr-astea de sanatate, fericire! eu dau la manastirea Frasinei ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Eu da. La Manastirea Hadambu.

| fratiikaramazov a răspuns:

Nu conteaza la ce manastire dai, important e sa dai si sa si te rogi sfantului la a carei slujba-acatist va fi citit acatistul tau(sper ca ai inteles). Eu dau cand ma duc pe la manastiri(desi mai des dau liturghie) la manastirea Radu Voda

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu dau acatiste,dar depinde cum vede fiecare lucruyl asta,adica sunt persoane care se duc frumos cu biletul si cu o suma de bani,care ii vor ajunge preotului.
Nu mii se pare corect ca eu sa platesc un bilet pe care popa mai tarziu sa l citeasca,adica nici biserica nu face nimic fara bani?>
Si de obicei,nu i dau bani,dar daca nu i dai,ai sansa ca preotul sa ti arunce o privire ciudata[mii s a intamplat].
Nu dau bani,pentru ca,nu consider ca este o necesitate!
Acatistele,de obicei le pun sub o icoana, sau in spatele ei.
De rugat ma rog in Biserica,acasa in fiecare seara,si incerc sa l am pe Dumnezeu mereu in suflet.
De obicei,ma duc la Manastirea Negru Voda,de la mine din oras,acolo unde este si parintele meu duhovnic, cu care sunt si prietena de familie.
In rest, ma duc si altele cu mare drag!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea ca nu am timp.halal crestin mai sunt.am norc de parinti credinciosi care se ocupa de toate astea de ziua fiecaruia de nume.ce parere sa am? e bine la orice manastire, sau biserica daca rugaciunile sunt sincere si curate.

| shinedani explică:

Mersi tuturor!happy