| Maxim96 a întrebat:

"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"

Cum intelegeti asta?

Răspuns Câştigător
| steve91 a răspuns:

Trebuie sa mori pacatului inainte de a muri trupeste, pentru a nu muri vesnic atunci cand vei muri trupeste. (Daca e nevoie, pot explica.)

| William a răspuns (pentru steve91):

Meriti funda!

| steve91 a răspuns (pentru William):

Multumesc!

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vesnicia incepe de pe pamant

| suffarstar a răspuns:

Adica e ca si cum plantezi e seminta in pamant. Daca seminta moare, din ea iese o planta frumoasa. Daca nu moare, nu iese nimic.

| VadTot a răspuns:

Te poti uita la noi Romanii si ai tot raspunsul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se refera la pacate-sa le ''omori'' inainte de a muri tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica trebuie sa mori pentru pacate,nemai practicandu-le devii un om nou, nascut din nou, care inviat pentru Iisus Hristos la o noua viata, chiar de va muri, va trai.adica chiar de vei muri cu trupul, vei trai vesnic in imparatia Domnului.