| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa tii post inainte de ati deschide cartea? o poti face si in numele altcuiva? membru al familiei?
stiu ca incepe postul pastelui iar cineva mi a spus ca nu se mai deschide in perioada asta. daca tin maine ma pot duce poimaine?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

* a-ti

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie acest lucru.

| milan9 a răspuns:

Este pacat sa apelezi la astfel de lucruri care nu au nimic de-a face cu Ortodoxia. Sunt practici gresite, aproape oculte pe care nu le poate face decat o persoana iresponsabila. Nu-ti pune in pericol mantuirea doar pentru a fi inselata si indusa in eroare in privinta a ceea ce vrei sa afli... sad

| Vvistula a răspuns:

Trebuie sa tii cel putin o saptamana, daca nu o sa ai probleme mari cu comunitatea religioasa din zona in care locuiesti sau poti sa nu asculti de nimeni si sa mananci ce vrei si sa deschizic cate carti vrei