| AvalohAlyn a întrebat:

Uitati-va putin la emisiune si la ceea ce zice Cedry2k,un hip-hoper preferat si ascultat de mine care a luat droguri in trecut dar s-a cait si acum canta melodii hip-hop, cea mai frumoasa dupa parerea mea e:"Rugaciune". Mesajul mai ales.

http://www.youtube.com/watch?v=djJm2IZZ_U4

Uitati,a fost invitat la Oreste, alt tip care-l apreciez pentru inteligenta lui mare.

PS:El a spus ca dupa ce se lasa de cantat se calugareste undeva in munti

Deci? Ce parere aveti? Este un exemplu demn de urmat? Eu cred ca da, 100%!

18 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ii urasc pe oamenii de genul lui.

| RAY a răspuns:

Ce legatura religia cu ce canta el, ce sens, scop are intrebarea ta daca nu propaganda religioasa intensa care o duci, bor are nevoie de miliarde asa e

| AvalohAlyn explică (pentru RAY):

Hei nenea, ai vazut cred ca pun intrebari de toate categoriile? Si la trivia/amuzante am pus si la adolescenti etc.In ultimul timp am cam rarit intrebarile despre religie dar tu esti chior si nu vezi du-te si cumpara-ti dioptrii mai mari si LASA OCHELARII AIA DE SOARE DE COCALAR! Toti cocalarii poarta ochelari de soarelaughingSi nu mai abera,mie imi place mult fotbalul,psihologia,religia,istorie, filosofia, geografia nu sunt un habotnic care sta numai pe religie. Uite-te la raspunsuri si intrebari.E adevarat, sunt crestin dar nu habotnic, fanatic si obsedat numai de asta.Deci du-te si te culca ca esti penibil, si sa-mi spui cand iti dai joc ochelarii aia de smecher fals.Numai manelistii mai poarta in ziua de azi ochelarii de soare si orbii pentru care am tot respectul, saracii.Tu esti penibil.Era soare tare afara nu? Nu puteai sa vezi saracul de tine.

| RAY a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ai ignore pentru jigniri, inca o data ma conving de voi crestini cat de buni sunteti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai nu mai da i raspunsul la intrebari, eu zic nu-i un bun exemplu

| dragos9234 a răspuns:

"Asa nu!"

| dracu14 a răspuns:

Esti si prost, el canta rap, hip-hop e cultura, cultura in care cedrea nu se identifica
a dovedit ca este o persoana slaba si a facut bine ca s-a lasat de rap, era bun dar n-avea suficient sange-n p... ipota ca sa continuie
dupa mine trebuie sa fi chiar prost sa-ti sacrifici viata pentru un prieten imaginar si cedrea intra in categoria asa nu.

| AvalohAlyn explică (pentru dracu14):

Lasa-ne.Joc de glezne.Si prost fa pe altcineva ca pariez ca am iq mai ridicat ca tine si nu ai facut tu performantele mele scolare nea destroy suzete

| dracu14 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mie imi spui, crestin cu iq ridicat...
poti sa te lauzi in alta parte cu performantele tale, daca chiar te intereseaza in clasele 5-8 am avut medii generale de peste 9, 25, deci cu performantele nu te lauzi la mine ca nu merge...
te aseman cu vadim,om cu o cultura bogata dar foarte prost.
atat timp cat tu nu faci diferenta intre rap si hip hop inseamna ca esti un om prost,hai sa te scutesc de un search pe google,hip hop reprezinta o cultura,un mod de viata, rap(rhythm and poem)reprezinta un gen de muzica, care este caracteristic culturii hip hop
PS:ai dreptate in legatura cu ray, e cocalar, intr-un timp il avea si pe guta in playlist dar vad ca l-a sters.

| OmuFoarfeca a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cand omul te-a facut prist nu se referea la performantele tale scolare iar despre cedry2k:
1.omul nu se considera un model(si nici alti rapperi)
2. cele mai bune modii sunt pe primele 3 albume pe care cred ca nici nu le-ai ascultat vreodata, acela era cedry2k cu adevarat. Iar daca te feresti de injuraturi se vede cat de bine ti se potriveste tie genul asta de muzica.(si nu vreau sa spun ca rap-ul ae la baza injuraturi doar ca mesajul e mult mai puternic)
3. Cedry2k nu se calugareste
Ramai in continuare la guess who al tau ala e de tine si fi un bun crestin in continuare ca tot prost esti.

| AvalohAlyn explică (pentru OmuFoarfeca):

Iti multumesc pentru cuvintele ''frumoase''. Tocmai ai castigat premiul ''excelenta'' in jigniri nestiind ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa asculta ce vrea,suntem o tara democratica,libera. Dreptul de exprimare a opiniei,dreptul alegerii de hobbyuri,pasiuni,iubite, prieteni, profesii etc este drept mentionat in CONSTITUTIE! Apropo, spre cultura ta generale imi plac toti 3, cedry2k imi place pentru viata lui, pentru melodiile lui, mesajul lui crestin si il apreciez pentru caracterul lui chiar daca facut lucruri urate in trecut.Guess Who findca e cel mai tare, melodiile lui sunt bestiale si are featuringuri superbe.Mesajul melodiilor lui fiind de milioane:Manifest,Tot mai sus,Onoare,Unu Altu',Plictiseala,Locul potrivit etc.
Si la Nane imi place featuringul cu George Hora si multe multe alte melodii.

Ai vreo problema? Imi recomanzi mie ce sa ascult si ce sa nu? Si spre tot spre cultura ta generala injuraturile nu imi plac nu fiindca e pacat,poate si de asta, dar MAI ALES pentru ca sunt inutile, daca te enervezi da cu pumnul in masa, fumeaza o tigara(ca sa te calmezi, desi nu recomand nimanui asta ca e foarte nociv pentru sanatate)sau du-te si da cu pumnii intr-un sac de box sau intr-o perna.

Hai salut.

| OmuFoarfeca a răspuns (pentru AvalohAlyn):

A fost o recomandare sa-ti arat ca sunt altii cu mult peste guess si nane nu ti-am impus ce sa asculti am vrut sa-ti deschid mintea dar se vede ca esti crestin. Apropo fac ceva pe constitutia romaniei facuta de hoti si da in constitutie ai drepul la libera exprimare dar da a ai stii sa privesti ai vedea ca nu-i asa.

| LegionarulRoman a răspuns:

Cedry2k zice ca nu se considera un model de urmat, iar oamenii sa nu faca ceea ce a facut el. Apropo, s-a retras! Vezi melodii de-ale lui in play-listul meu.

| AvalohAlyn explică (pentru LegionarulRoman):

Mie imi place mult melodia:Rugaciune si melodiile lui Haarp Cord.Injuraturile le cam evit si nu le bag de seama dar asta e alta povestelaughing

| AvalohAlyn explică (pentru LegionarulRoman):

Mie imi place mult melodia:Rugaciune si melodiile ale Haarp Cord.Injuraturile le cam evit si nu le bag de seama dar asta e alta povestelaughing

| chazz a răspuns:

Marius Craciun s-a lasat, nu se calugareste in muntirolling on the floor.
Si-a cumparat un pamant la Breaza si isi traieste viata acolo.
Numai bine!
p.s:nu mai da informatii false.
Cedry2k si-a dat seama ca a gresit, este un om simplu. Daca tu stai sa il p**i in cur...

| ArinaRya a răspuns:

Eu il apreciez, sa te intorci la Dumnezeu reprezinta intotdeauna ceva demn de urmat. Cei care au negat asta, preferati sa duceti o viata in minciuna, in furt, in crima? Sau ati prefera sa duceti o viata in adevar? Cat despre 'prietenul imaginar' ma indoiesc. Gandeste-te ca daca ai crezut iar D-zeu nu exista, n-ai pierdut nimic, dar daca n-ai crezut si El exista, ai pierdut tot.