| Steregoi a întrebat:

Uite aici la unul cica "Traiesti in basme din pacate." Ce basme? Pai colturile de rai de pe pamant sunt basme? Cum adica "din pacate" cand cel care l-am citat traieste intr-o realitate cruda? Daca eu aleg sa vad realitatea frumoasa si placuta si nu pe cea cruda inseamna ca nu traiesc bine? Daca el alege sa vada realitatea cruda ce problema am eu? Daca eu aleg ce e bun dintre multe rele inseamna ca nu fac bine ce fac? Pai Dumnezeu nu face la fel si alege doar ce-i bun si doar ce-i place? Iar daca n-as mai avea ce alege bun dintre multe rele as fi deja mort si n-as mai sti nimic. Corect?

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Ai dreptate, draga! Trebuie sa cedem binele care exista in tot raul (caci, parerea mea, atata timp cat exista un Dumnezeu, exista si bine in lume, trebuie doar sa-l vezi. Sa ne rugam si pentru cei care nu cred in Dumnezeu, care nu vad decat partea goala a paharului! Te pup cu drag! kiss

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E o gandire buna sa vezi partea plina a paharului, cu sau fara Dumnezeu, asta e mai putin important, depinde de fiecare. Nu trebuie sa te lasi asa afectat de tot ce spun altii.

Răspuns utilizator avertizat
| YoungGuy a răspuns:

Pe care*