| WhatheWow a întrebat:

Un Dumnezeu care a creat toata aceasta lume, tot acest Univers plin de miliarde de Galaxii este un Dumnezeu care face promisiuni Omului; unde-i logica?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu este nici o logică!
Dar cine te pune să cauți logică în creștinism?

| SakonSIUkon a răspuns:

Perioada in care nu exista Pamantul cred ca se numeste eternitate sau infinit, daca cineva nu declansa ceva se oprea infinitul la aparitia pamantului? Vrei sa cred ca le-a venit atomilor prin cap sa creeze un pamant.

| WhatheWow explică (pentru SakonSIUkon):

Nu ai raspuns la intrebare! De ce deviezi pe alte tarimuri?

| SkizoMetal a răspuns:

A spus cineva că trebuie să existe o logică? Toată credinţa asta este fără logică, de ce te-ai aştepta să găseşti una?

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Daca nu o gasiti va pot oferii o Aspirina! laughing

| WhatheWow explică (pentru Acidacetilsalicilic):

Ma, n-ai tu "farmacia" goala; nu esti prost degeaba. laughing

| Acidacetilsalicilic a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu am vrut sa supar, era o gluma! sad

| WhatheWow explică (pentru Acidacetilsalicilic):

Si a mea!