| anonim_4396 a întrebat:

Un explorator singuratic este inconjurat de canibali.Acesta vazandu-se pierdut striga: Doamne sunt terminaaaat! Nori se desprind si o piatra cade din cer.O voce groasa spune:
-Arunca piatra aceasta in capu acelui bastinas si fulgera spre el.Acela este capetenia!
Face omu exact asa si toti canibalii sar pe el.Doamnee!!!
Dumnezeu sickAcum chiar esti terminat!

Avem un Dumnezeu ironic?!

4 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu,bineinteles.
Dumnezeu a vrut sa-i testeze omului inteligenta, si se pare ca nu a functionat cum se astepta Dumnezeu.Eh,poate gaseste si el pe unul mai destept.

| taximetristul a răspuns:

Avem.Avem povesti cretine de adormit copchii. Avem di tati.