| SladeWilson a întrebat:

Un om ajuns in iad poate mai apoi sa ajunga in rai?

100 răspunsuri:
| Be1wise1 a răspuns:

Ok. Sa zicem ca e cum spui tu. explica-mi tu,atunci,asa destept cum esti,cum explici ca Terra asta pe care sufli si mananci e atat de perfect pozitionata in Universul asta infinit? Terra se afla la distanta perfecta de soare, daca am fi cu un mm mai departe de soare am ingheta si daca ar fi cu un mm mai aproape am arde. Cum indraznesti tu, care esti un fir de nisip in Universul asta sa negi existenta Stapanului? Luna, satelitul nostru are distanta perfecta fata de Terra cu atratia sa gravitationala. Sau si asta negi? Ca presupun ca esti un innebunit al stiintei, pai tu nu vezi ca oricat s-ar stradui oamenii astia de stiinta nu au cum sa nege existenta lui Dumnezeu? Ca mereu va exista un element care sa le iasa dintre degete? Toate au o limita dragul meu.Cum iti explici ca s-a format tot ceea ce ne inconjoara? Tot pomul, toata floarea. Cum iti explici ca rasare si apune soarele in fiecare zi? De unde a aparut viata umana si cea vegetala? Explica tu, pentru ca vad ca esti destept! Dar vino cu argumente bune! Tu nu vezi ca nu ai niciun scop aici? Pentru ce traiesti? Ca sa mori si sa dispari asa in uitare? Te-ai nascut pentru nimic si mori tot pentru nimic? Asta e scopul tau? Atunci asa sa fie. Dumnezeu ne-a creat ca sa-L cunoastem si ne pune in fiecare zi din fiecare minut dovezi graitoare in fata ochilor. Eu, cel putin, simt ca am un scop si ca am pentru ce muri.

| Davidsiatat a răspuns:

Nu deoarece in Biblie scrie ca odata ajuns in iad nu mai iesi de acolo...sad