| RAY a întrebat:

Un om care isi pierde memoria e total alta persoana cum va vi judecat si care persoana va vi judecata, daca uita de 3, 4 ori complet memoria?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru ßirGagaWelch):

Tu ai inteles intrebarea? sa o luam logic x isi pierde complet memoria acel x dispare apare y cand moare cine va vi judecat x sau y pentru ca sunt persoane diferite cu acelasi corp

Răspuns utilizator avertizat
| bond007geims a răspuns:

Și dacă cineva beat te va viola iar a doua zi nu va ține minte nimic, chiar te vei supăra pe el? big grin

| anonimg a răspuns:

Banuiesc ca vrei un raspuns biblic...
Daca un om moare fara sa aiba credinta in Dumnezeu -cu memorie sau nu(sa ma exprim asa)- e acelasi lucru.
Inaintea lui Dumnezeu se are in vedere in ce stare moare omul -adica in credinta sau in necredinta.
Pentru ca cel in credinta nu va mai trece la judecata, dupa cum este scris: "Adevarat, adevarat va spun ca cine asculta cuvintele Mele si crede in Cel ce M-a trimis are viata vesnica si nu vine la judecata, ci a trecut din moarte la viata." (Ioan.5:24)
Judecata este doar pentru cei necredinciosi.

| RAY explică (pentru anonimg):

Ce intrebare am pus eu ce raspuns ai dat tu, nici nu trebia sa te obosesti sa scrii

| iurii75 a răspuns (pentru bond007geims):

N-are de ce să se supere. E doar altă persoană cu toate că are același corp!

| zavaidoc a răspuns:

"Fericiti cei saraci in duh caci ei vor stapanii intrutotul IMPARATIA CERURILOR."ZICEA DOMNUL ISUS, adica cei saraci in duh sunt cei prostuti, fara multa minte, putini la creierasi.

| yyyyy a răspuns (pentru RAY):

Pai si x si y vor fi judecati pentru ca amandoi au trait pe lumea aceasta... cand sufletul lui x dispare el atunci va fi judecat iar cand moare si y atunci va fi y judecat. ai inteles?

| RAY explică (pentru yyyyy):

Nu comentez

| RAY explică (pentru zavaidoc):

Ce legatura are asta cu ce ai scris tu acolo

| yyyyy a răspuns (pentru RAY):

Cum adica?