| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Un om fara maini si fara picioare ii da slava lui Dumnezeu si predica intr-o puscarie din America. Spune despre problemele lui, sperantele, miracolele din viata lui, de ce a ales crestinismul si nu islamul, reincarnarea, hinduismul si mai stiu eu ce.
https://m.youtube.com/watch?v=5CUiPWuBdmQ
Ce parere aveti despre acest exemplu pentru noi toti? Cine a vizionat videoclipul?

Răspuns Câştigător
| Steregoi a răspuns:

Psalmul 52:1:"Zis-a cel nebun întru inima sa: "Nu este Dumnezeu!"

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce zeus as cere slava lui dumnezeu din moment ce nu are maini si picioare? de ce dumnezeu nu-i reda picioarele si mainile daca e crestin? uite asta ar fi o minune cu adevarat nu icoanele care plang,acel om e platit la greu ca sa propganda religioasa,de ce nu a ales islamul ca nu iasa banii asa multi,de ce nu a ales hinduismul,budismul =ca nu iasa asa multi banii plus ca si fost indoctrinat de mic ca crestin, da este un exemplu ca cu toti avem puterea de a reusi fara zeii, dar multi se plang in mod jalnic, viata este o suferinta, in natura suferinta este ceva normal

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Va ganditi numai la bani, BANII SUNT LUCRURI MATERIALE! Daca te vei uita la acel videoclip inainte sa comentezi, vei vedea ca spune din suflet si din inima lui.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Bogdane tu stai in pustiu? esti pustnic cum sunt uni indieni? cica va ganditi doar la banii, nu ma ne uitam sa ne cada pesti din cer si sa se faca din apa vin, ce vina am eu ca nu are maini si picioare? sa se roage la dumnezeu sa i creasca maini si picioare da stai ca dumnezeu nu poate, a creat el tot universul dar asra nu poate

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

4. Spuneţi celor slabi de inimă:, Fiţi tari, şi nu vă temeţi! Iată Dumnezeul vostru, răzbunarea va veni, răsplătirea lui Dumnezeu; El însuşi va veni, şi vă va mântui."
5. Atunci se vor deschide ochii orbilor, se vor deschide urechile surzilor;
6. atunci şchiopul va sări ca un cerb, şi limba mutului va cânta de bucurie; căci în pustie vor ţâşni ape, şi în pustietate pâraie;
7. marea de nisip se va preface în iaz şi pământul uscat în izvoare de ape. În vizuina care slujea de culcuş şacalilor, vor creşte trestii şi papură.
8. Acolo se va croi o cale, un drum, care se va numi Calea cea sfântă: nici un om necurat nu va trece pe ea, ci va fi numai pentru cei sfinţi; cei ce vor merge pe ea, chiar şi cei fără minte, nu vor putea să se rătăcească.
Iti recomand sa te uiti la acel videoclip happy
Noapte buna si sanatate sa ai!

| SG1995 a răspuns:

Teoretic nu a ales crestinismul ci i-a fost impus, eventual putea alegere doar sa paraseasca religia de pastina, desi cu cat esti mai indoctrinat cu atat e mai greu sa faci asta.

| Teffan a răspuns:

Propaganda ieftina menita sa emotioneze(spele pe creier) oamenii, sa simta mila fata de o persoana cu dizabilitati si sa rezoneze cumva cu ce spune.
Imi pasa mult prea putin de persoanele cu dizabilitati ca sa ma poata misca asa ceva.
Este o perversitate pusa public special, doar pentru a spala creierele.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Teffan):

Te-ai uitat la videoclip? Cum poti sa o numesti "spalare pe creier"?
Sper ca te vei uita si vei intelege ceva. Tu sa fii fericit, nu conteaza credinta.

| Teffan a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Nu,nu m-am uitat pentru ca nu imi place sa imi pierd timpul.
Mi-am pierdut destul de mult timpul ani de zile pe prostii si acum vreau sa ma concentrez pe chestii cu adevarat importante.
Nici nu trebuie sa ma uit ca sa inteleg despre ce e vorba.
Odata ce vad "crestinism" si "om fara maini" in aceeasi fraza, cunosc scopul acestei filmari.Si acela este de a sentimentaliza omul si de a-l face mai vulnerabil la atacurile (((crestine))), de a-i slabi discernamantul si individualitatea.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Teffan):

Pai nu-ti mai da cu pararea daca nu ai vazut nici macar 5 minute din acel clipwinking Nu are sens sa-ti dai cu parerea despre un videoclip pe care nici nu l-ai vazut.
Pe ce prostii ti-ai pierdut timpul? Ce e cu adevarat important pentru tine in viata asta materiala?

| Teffan a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

"Ce e cu adevarat important pentru tine in viata asta materiala?
In niciun caz materialismul.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Bogdane voi crestini traiti in pustiu fara banii,fara nimic? de asta pastori, preoti au vile si masini scumpe, asta e ipocrizie mare, crestinismul e cea mai bogata religie, dar na nu duceti o viata materiala