| OOOLEOOO a întrebat:

"Un rasta nu va urma nici un om, el va conduce calea"
-Haile Selassie.

Comentari?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Un rasta se poate descurca și singur în întuneric, nu e nevoie de altcineva.

12 răspunsuri:
| tpuforyou a răspuns:

Da da

| dragos9234 a răspuns:

Asemeni tuturor religiilor, miscarea rastafari este o prostie.
Dar, citatul acela ar trebui sa fie valabil pentru toti.Nu trebuie sa ne lasam condusi, trebuie sa ne conducem.

| OOOLEOOO explică (pentru dragos9234):

Wow, punctul tau de vedere privind religia este interesant. Dragos ce te-a determinat sa ajungi la aceasta afirmatie? Spune-mi...

| dragos9234 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Logica abundenta de care da dovada!

| RAY a răspuns:

Ateismul este starea naturala a omului, chiar si cel mai primitiv om a fost si este ateu la nastere nu altceva, din pacate parinti ne strica acea stare cu basme, eu n-am nimic cu rasta, fiecare crede in ce vrea

| MrAnderson a răspuns:

Chiar daca e fumat? laughing

| doctorandus a răspuns:

Daca nu urmezi niciun om, ce nevoie ai de Selassie?

| OOOLEOOO explică (pentru doctorandus):

E ca si cum te-as intreba ''tu la ce ai nevoie de Iisus?''
Raspunsul se pune doar daca esti crestin credincios.

| doctorandus a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Crestinii nu pretind ca ei nu urmeaza pe niciun om, asa ca nu se pot compara una cu alta.

| MMihai a răspuns:

Vezi http://ro.wikipedia.org/wiki/Mi%C8%99carea_Rastafari

Nu comentez, este un fel de creștinism mai ciudat!

| OOOLEOOO explică (pentru MMihai):

Este o revolta a sclavilor Africani numiti Nyabinghi cu o influenta a vechiului testament.