| xZeRo a întrebat:

Una din practicile straine crestinatatii este yoga. Statul în maini este un exercitiu yoga?

Răspuns Câştigător
| Mircea08 a răspuns:

Nu stiu daca statul in maini este un exercitiu Yoga, dar stiu sigur ca este un exercitiu fizic. Sportul nu este ceva strain crestinilor asa cum nici stiinta nu este si nici celelalte lucruri bune pe care un om poate sa le faca

7 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Statul in maini este un exercitiu fizic, daca vrei.

| Steregoi a răspuns:

Yoga face parte din cultura hindusa in care indienii se închina la un dumnezeu impersonal imaginar care nu le da nimic.

| Panamax a răspuns:

Statul cu mainile incrucisate, statul paralel, toate sunt practici Yoga.

| Mclaren12 a răspuns:

Vezi sa nu ajungi in iad daca stai in maini.

Răspuns utilizator avertizat
| gothicbat a răspuns:

Orice poate fi Yoga dacă ești suficient de ambițios. Până și statul pe scaunwinking

| Totenkampf a răspuns:

De fapt există și yoga creștină practicată în mănăstiri de călugări creștini ortodocși.