|

Unde ati vrea sa mergeti cand ve-ti fi morti? iad sau rai?

eu iad ca raiul este foarte plictisitor

33 Raportează Evaluează
33 răspunsuri:
| a răspuns:

"raiul este foarte plictisitor"ce raspuns idiot rolling on the floor se vede ca ai mintea limitata

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru Esperança):

Iti dai seama laughing))) decat sa se plimbe liber si sa fac alte multe activitati rolling on the floor) prefera sa fiarba laughing

| a răspuns:

In iad sa frigem atei.

| a răspuns:

Bai...eu totusi pana atunci incerc sa ramana pe pamant, si dupa ce se intampla...mi se rupe

| a răspuns:

Când 'vo-m' fi morţi?
Vrei tu Iad, dar nu cred că primesc agramaţii...

| a răspuns:

Ce ai vrea sa faci in iad? da exemple:

| a răspuns:

De unde stii cum e in rai si cum e in iad? Ai fost vreodata acolo? Crezi cumva ca in iad te asteapta vedete playboy? Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca si apoi sa nu regreti si sa fo
ie prea tarziu

| a răspuns:

Nici unu' nu exista, dar daca ar exista as face tot posibilul sa gasesc acolo, unde m-as duce, o carte de gramatica. Cand e ziua ta?

| a răspuns:

Două picioare sub pământ. Sau mă dau la crematoriu.

| a răspuns:

Eu acasă, nu-mi pasă unde vrei tu.

| a răspuns:

Eu in Cuca Măcăii.

| a răspuns (pentru Omulrational):

Cuca Măcăii se afla in jud Arges.
Este satul tau natal?
Asta ar explica multe.rolling on the floor

| a răspuns (pentru Angel0):

Citeste mai intai intrebarea care in fapt este un fel de gluma, numai tu esti infumuratul si ''preinteleptul'' religios care nu stie nimic altceva decat sa se certe de pe aici.Prin comportamentul tau e clar din ce patura sociala faci parte.

''preinteleptul''

http://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_func%C8%9Bional

Uite cine vorbeste, tu care citesti de 1000 de ori raspunsul ca sa fie corect gramatical, spre deosebire de tine nu am venit pe site-ul asta sa ma cert si sa jignesc oamenii.

Einstein s-ar rasuci in mormant, daca ar sti cine ii foloseste imaginea la avatar.rolling on the floor

Prefer sa te ignor, sa mori de ciuda ca nu te mai bag in seama.

Corect.Faci pe ''preinteleptul''.rolling on the floor

| a răspuns:

As vrea intr-un coltisor de rai, suntem pacatosi, si bine si frumos ar fi sa ne rugam lui Dumnezeu sa ne mantuiasca!
Iadul? In nici un caz! Ardem si asa pe lumea asta, sa mai ardem de veci? Nuuuu!

| a răspuns:

Eu o sa fiu mumificata si dusa intr'un muzeu.

| a răspuns:

Buna! Cand mori nu decizi tu unde vrei sa ajungi depinde de pacatele care le-ai facut... si ma rog daca zici ca in Rai e plictisor ca de fapt nici nu ai fost in Rai sa vezi cum e dar in iad crezi ca e distractie? crezi ca petreci in cluburi?

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns (pentru Mizantropul):

Nu dar te asigur eu ca in Rai e mai frumos te intalnesti cu Dumnezeu cu Iisus Hristos dar scuza-ma daca esti ateu n-am vrut sa te deranjez!

Foarte bine! Si-ti urez drum bun si cale batuta in iad!

N-ai pentru ce!

| a răspuns:

Un lucru e sigur o sa am un cosciug confortabil pentru somnu meu de veci asa ca nu ma intereseaza unde ajung. si ca sa o iau si pe crestinism ba chestia cu raiu si iadu e prentru credulii logic e ca te duci in panat unde dau omenii mult pamant pe tine.

| a răspuns:

Habar nu ai ce vorbesti, imaturitatea te copleseste!

| explică:

Cine mai injura la intrebarea asta este retard...gata! cine are 10 anii? eu sau voi?

| a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
...2024 - 2229 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Pai banuiesc ca tu ai vrea sa fii fericit dupa ce vei muri. Sa nu mai suferi. si chestii din astea. Ei bine, daca iti doresti chestiile astea, locatia ideala ar fi raiul.
Iar cand esti fericit, sanatos, ai familia, prietenii aproape. nu te plictisesti. Dar in Iad, e cu totul opusa viata decat in Rai. Acum depinde de pacatele tale. si de decizia ta.Eu una vreau sa ajung in Rai happy

| a răspuns:

Salut! Eu imi doresc foarte mult in rai nu in iad, Dumnezeu face ce face cu noi el este stapanu, dupa fapte si rasplate.
Crezi tu ca Raiul este plictisitor? gandesti gresit, in Iad oamenii care sunt ii foloseste Satana sa faca numai rele la fel cum ii foloseste si Dumnezeu pe ingeri la bine Parerea mea! faci ce te taie capu daca asa crezi tu ca este bine, nu am nimic in potriva ta!