| Elide a întrebat:

Unde este Dumnezeu dacă există atâtea distrugeri, calamităti, răutate? Răspunsul meutonguee cruce unde L.am pus! sad sad

8 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Raspunsul tau este incorect... Stii unde este? Exact, nicaieri, stii de ce? Pentru ca NU EXISTA!

| Mclaren12 a răspuns:

Zeul evreiesc creeaza in biblie calamitati distrugeri, de ce va tot mirati cand vedeti ca in lumea reala se intampla lucruri similare? Daca Yehova/Shaddai/El Elyon/El Ribbon ar fi existat cu adevarat, mai bine m-as fi sinucis decat sa traiesc viata in sclavie ca in biblie.

| Eduard196 a răspuns (pentru Mclaren12):

Dar tie nu ti-a facut asa ceva. Nu ai de ce sa-L acuzi atat timp cat nu ti-a facut ce le-a facut lor. Daca ai cauta sincer Adevarul ai intelege ce au insemnat toate nenorocirile alea si ai vedea si cat i-a binecuvantat cand L-au ascultat. Dar problema ta cu Dumnezeu vine din alta parte. Ai trait niste dezamagiri care te fac sa il urasti sau sa crezi ca nu exista. Ca tine am fost si eu si stiu ce simti si ce gandesti

| Mclaren12 a răspuns (pentru Eduard196):

Ce tot vorbesti acolo? Cand analizezi religia iudeo-crestina, nu analizezi doar existenta sau inexistenta zeului iudaic. Eu am realizat ca zeul evreu omoara in biblie milioane de oameni si ca in realitate el nu exista dar si ca biblia este plina de contradictii si n-are nicio legatura cu lumea reala si ca promovozeaza niste concepte absurde bazate numai pe credinta oarba. Te sfatuiesc sa faci si tu la fel.

| Eduard196 a răspuns:

Mamă ce bine ai zis-o pe asta. Si cat este de adevarata!

| tudorhit a răspuns:

Ce ai vrut sa spui cu asta?

| Boboc_Alexa_1997 a răspuns:

CORECT ai mare dreptate nu există

| TheDrink a răspuns:

Uite Ioana, Dumnezeu exista! Unde este dumnezeu daca exista atetea distrugeri si ce ai mai zis tu?
Pai problema e ca lumea nu il cauta pe Dumnezeu cu toata inima si nu isi preda viata in mainile lui!
Deaceea sunt atea probleme in lume! Uite daca ii zici unui ortodox ca esti pocait te respinge pentru ca nu ii place prezenta ta deoarece tu esti numai cu dumnezeu nu injuri nu fumezi nu nimic(cauta cele 10 porunci).
Daca chiar il iubesti pe Dumnezeu si vrei sa aflii mai multe chestii vino la pocaiti iti zic cel mai bine sa cauti o biserica pendicostala(pentru ca religia pendicostala este bazata numai pe evanghelie cauta mai multe info pe google daca vrei)