| anonim_4396 a întrebat:

Unde este Iisus acum?

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Conform Bibliei Isus Hristos ESTE in Templul de la Tronul Universului:
Apocalips 1, 12. M-am întors sã vãd glasul care-mi vorbea. Si când m-am întors, am vãzut sapte sfesnice de aur.
13. Si în mijlocul celor sapte sfesnice pe cineva, care semãna cu Fiul omului, îmbrãcat cu o hainã lungã pânã la picioare, si încins la piept cu un brâu de aur.
14. Capul si pãrul Lui erau albe ca lâna albã, ca zãpada; ochii Lui erau ca para focului;
15. picioarele Lui erau ca arama aprinsã, si arsã într-un cuptor, si glasul Lui era ca vuietul unor ape mari.
16. În mâna dreaptã tinea sapte stele. Din gura Lui iesea o sabie ascutitã cu douã tãisuri, si fata Lui era ca soarele, când strãluceste în toatã puterea lui.
17. Când L-am vãzut, am cãzut la picioarele Lui ca mort. El si-a pus mâna dreaptã peste mine, si a zis: "Nu te teme! Eu sunt Cel dintâi si Cel de pe urmã;
18. Cel viu. Am fost mort, si iatã cã sunt viu în vecii vecilor. Eu tin cheile mortii si ale Locuintei mortilor.
Explicatie pentru cei ce nu stiu, Sfesnicele de aur sau Sfesnicul cu Brate de aur se gaseste in Templul lui Dumnezeu conform copiei sale de pe pamant, templul iudaic.

| RAY a răspuns:

In imaginatia celor care cred in existenta lui

| SG1995 a răspuns:

La modul cel mai obiectiv:

Naiba stie, pur si simplu n-am gasit nimic legat de el dupa ce a murit, iar de doua mii de ani se speculeaza ca a inviat si s-a levitat prin spatiu pana intr-o alta dimensiune.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce nervos esti rolling on the floor
Imparatia cerurilor

| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iisus este intr o nava spatiala directia nu se stie, e pierdut in spatiu si timp a uitat sa vina pe pamant a doua oara

| emipenet a răspuns:

Pace! Sus in ceruri (Imparatia Cerurilor) la dreapta lui Dumnezeu
si nu mai e mult timp si el va reveni!
Pace Tuturor!