| AvalohAlyn a întrebat:

Unde găsesc o vorba de încurajare?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Sunt aici dacă ai nevoie!

| Celcestietot a răspuns:

Este doar o stare temporară, totul va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii optimist!happy Cineva acolo sus chiar te iubește. Zâmbește-I ori de câte ori ai ocazia! Și nu uita că ceilalți au nevoie de o persoană așa cum ești tu. :* Ai încredere că va fi bine, știi tu vorba aceea: "După fiecare ploaie apare câte un curcubeu". Îți doresc numai bine!

| Irinel15123532 a răspuns:

In Biblie, la Hristos, este cel mai mare incurajator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca pe aici este o fetita dornica sa ajute happy

Ea insasi este o incurajare si vrea sa ajute. Ar trebui sa te bucuri de exemplul ei. Si chiar sa iei exemplu de la ea. Fiind mai optimist si dorindu-ti sa ajuti chiar si tu la randul tau pe altcineva. De asemenea faptul ca cineva vrea sa te ajute, ar trebui sa te determine sa te cam schimbi, sa vrei sa faci ceva. Si asta tocmai de dragul persoanei care vrea sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai ar trebui sa o faca sau un duhovnic

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Iov in timpul suferințelor pricinuite de Satan s-a plâns lui Dumnezeu, chiar daca avea in jurului lui pe cei patru prieteni care au venit sa-l încurajeze.Nu ia luat in seama, ba le-a spus ca sunt niste mângâietori supărăcioși. Nu a apelat la ei pentru încurajare si s-a dovedit ca omul este neputincios atunci când judeca lucrurile din punctul lui de vedere si ca numai Dumnezeu este cel care si cunoaște, si poate si sa ajute.Ia exemplul lui Iov si nu pune comunitatea TPU sa procedeze ca cei trei prieteni ai lui Iov, pentru ca pe TPU nu mai exista nimeni ca Iov care sa se roage (cum s-a rugat Iov ) pentru cei care, crezând ca te mângâie de fapt te supăra.Si vom rămâne cu păcatul neiertat.
Doar lui Dumnezeu roaga-te! Doar Dumnezeu poate si sa vindece, si sa mântuiască!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca te uiti la materiale gasesti si vorbe de ajutor Dumnezeu sa aiba grija de tine.

| Helper07 a răspuns:

Ofera o vorba de incurajare si vei primi alta la un moment dat caci "tot ce voiti sa va faca voua oamenii, facetile si voi la fel".