| anonim_4396 a întrebat:

Unde Il gasesti pe Dumnezeu?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Depinde, pentru ce IL cauti?

| unprietenaproape a răspuns:

Duhul sfant e in noi, si e prezent in viata noastra prin alti oameni dar noi nu vedem asta fiindca suntem prea orbiti de satana
vorbeste cu el in tine spune i problemele tale grijile roaga l sa ti arate ca exista MA VOI LASA GASIT DE VOI

| Teffan a răspuns:

In sangele care a curs din oamenii omorati in inchizitie.

| alin131 a răspuns:

Vorbeste cu Fiul Lui, adica cu Iisus Hristos.

Cand pronunti acest nume nu are cum sa iti raspunda altcineva decat fiul lui Dumnezeu Tatal.

Restul o sa te descurci, o sa vezi.

Daca ai anxietate, sau depresie, sau vreo boala sau vreun impas o sa iti dai seama cum va comunica cu tine si cum te va scoate din problema in care te afli.

Nicaeri

| Jo17 a răspuns:

Il poti gasi pe Dumnezeu oriunde. Dumnezeu este peste tot.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Jo17):

Asta inseamna ca "dumnezeu" al tau este saracie, razboi, crime, furturi, violuri, depresie, coruptie, sclavie moderna, rasism, diversitate rasiala etc. Asta este peste tot si ai dreptate. Cam pe aici a ajuns lumea de cand a fost obligata sa inghita basmele evreiesti.

| mimimumu a răspuns:

Dumnezeu se arata pe Pământ sub diferite forme: persoane cu suflet mare si bun care te ajuta, căței de tratament pentru copiii cu handicap si altele. happy

| Cris888 a răspuns:

In imaginatie. unde poti face tot felul de presupuneri, nu exista nici o dovada ca exista.
De exemplu si eu cred in posibilitatea existentei unei forte cu adevarat superioara.
Insa nu cred in dumnezei imaginati de religiile planetei.

| Cristian0015 a răspuns:

E peste tot