| OctavianDanielMaria a întrebat:

Unde locuieste zeul iudeu? In intuneric sau in lumina?

11 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Locuieste in intunericul nestiintei din cartile cu povesti si in mintea nestiutorilor creduli si naivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In lumina raiului său dupa cum spune biblia.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

≈)) nu mai inteleg nimic. Astept explicatia fanaticilor.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Extratereștrii vin din ceruri, nu dumnezei imaginari. Acum 3000-2000 de ani si chiar mult mai departe in timp veneau extraterestrii pentru a ne ajuta sa ridicam structuri antice aproape imposibile chiar și pentru ziua de azi cum sunt piramidele sau diferite structuri megalitice din intreaga lume, aparaturi sofisticate si complexe pentru calcularea orbitei stelelelor/planetelor si determinarea zodiacului, informatii despre constelații si sistemul solar, si multe altele, oamenii neavand informatii cu exactitate despre realitatea lor si univers normal ca i.au interpretat gresit ca fiind zeii, creatorii lor venind din ceruri si de acolo a inceput sa se formeze aceaste religii care se inchina lor desii cum spuneam, ei nu intelegeau ce au vazut mai exact. I.au interpretat gresit iar de atunci pana acum, ca asa e omul, a facut dintr.o boaba de adevar o adevarata poveste SF care e greu de digerat de un om care e logic si rational.

| LupusDei1993 a răspuns:

In imaginatia credinciosului.

| OniChan666 a răspuns:

Unde are el chef.

| JohnPrice a răspuns:

Doar în biblie și în creierele indoctrinaților