| dany1988122 a întrebat:

Unde locuieste zeul iudeu?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In capul celor duși (cu ce vrei tu să fie duși)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te referi la Dumnezeu, în cer.

| dany1988122 explică (pentru anonim_4396):

Bun. Care a fost prima data? Zeul iudeu sau cerul?

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Care a existat mai inainte*

| anonim_4396 a răspuns (pentru dany1988122):

Dumnezeu

| dany1988122 explică (pentru anonim_4396):

Si unde statea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dany1988122):

Crezi ca am fost cu El înainte sa creeze totul? Dar știu ca atunci era întuneric și încă nu exista pământul, nici cerul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Over the hills and far away.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Zeul iudeu este un personaj imaginar folosit ca analgezic de crestini, evrei si musulmani.

Toata biblia reprezinta o poveste de adormit copii, folosita pentru prostirea maselor.Toata manipularea incepe de la Adam care a fost creat dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu.(atat fizic cat si moral, cat si spiritual).

De cand s-a descoperit, in unanimitate ca ADN ul nostru si al cimpanzeilor, are o asemanare de 98%, de atunci a cazut toata povestea cu Adam si implicit biblia.Fiindca in biblie Adam a fost o faptura extrem de diferit creata, spre deosebire de maimute(sau de animale la general). Realitatea contrazice ce zice biblia.happy

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Apropo pui intrebari extrem de tampite, care arata clar ca n ai ce face acasa si ca te plictisesti.Intrebari scurte ce le poti afla la un click distanta pe google, puse aici cu scopul de a incepe alta disputa inutila intre crestini si orice nu e crestin.

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Explica de ce e tampita intrebarea.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru dany1988122):

Ca e pusa în aceeași maniera de bătaie de joc la adresa creștinilor, nuanta pe care o simți după un lung șir de întrebări la fel de crétine pe care le ai pus.

Ca o adăugire, efectiv ceea ce ai întrebat puteai cauta pe internet fiindca, daca ai fi citit un cuvânt din biblie ai fi aflat ca se știe ca zeul iudeu e peste tot.

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Bataie de joc? Deci imi bat joc de crestini daca ii combat?

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru dany1988122):

Is ferm convins ca intelesasi ce am vrut sa zic. Salut

| dancomanm a răspuns:

A locuit o vreme pe aici pe planeta, dar acum s-a intors la ai sai.
A fost un simplu extraterestru cu probleme serioase la mansarda.