| Meme10Memu a întrebat:

Unde nu se baga majoritatea oamenilor acolo e calea vietii si acolo e adevarul. Isus a spus ca larga e calea spre moarte vesnica, unde alearga majoritatea oamenilor. Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| EmanuelHEY a răspuns:

Martorii lui Iehova. Toata lumea li uraste. Asa cum scrie si ln biblie. Acolo sunt ceii mai putini.
Dar sa fii atent caci sunt 2 tipuri de martori. Martorii noi. Care fac parte din religie. Deci lumea asta. Si martorii vechi. Cum a lasat Isus. Daca vrei sa lnveti mai multe despre asta. Intra pe Vestitorulimparatiei. E si un canal de Youtube cu numele acesta.

| Meme10Memu explică (pentru EmanuelHEY):

Pamantul nu va fi distrus. Omul nu are suflet nemuritor.

| EmanuelHEY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Eclesiastul 1:4

Un neam trece, altul vine, şi pământul rămâne vecinic în picioare.
Toti martori stiu asta. Intra pe vestitorulimparatiei ca sa vezi mai multe