| AvalohAlyn a întrebat:

Unde pot face cursuri biblice? Care sa te apropie mai mult de Dumnezeu și să îți dea un sens în viața?
Cursuri in scop personal nu de teologie.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cursurile te apropie de Dumnezeu ci tu trebuie sa te apropii de Dumnezeu cautandu-L in viata de zi cu zi! Cursurile sunt doar informatii! Roaga-te, vorbeste cu Dumnezeu, mergi la biserica, fi mai bun cu cei din jurul tau, nu munci Duminica pentru ca este ziua lui Dumnezeu etc. Astea te apropie de Dumnezeu, facand voia lui, nu studiile!

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Cursuri in mod personal le Primești dacă te îmbraci și mergi Duminica la biserică (penticostala ori baptista)
Ca la aia ortodoxa mai mult pomenește morții și lumea din zonă. de acolo am venit
Biblia te apropie de Dumnezeu
Ea îți arata realitatea și cum de fapt e Dumnezeu

| bettybetty a răspuns:

Uite un "curs" biblic. Spun cu ghilimele, fiindcă este predica. Asa este la ora de tineret la noi. Dacă ți se pare interesant și vrei mai mult sau ai întrebări, imi poti scrie și putem vorbi. Te ajut cu drag atât cât stiu?

https://www.facebook.com/OraDeTineret/videos/298842901665631/

Sari la minut 54. De acolo începe predica?

| Rihanna20B a răspuns:

Ai putea merge la mănăstiri și să vorbești cu preoții. Îți recomand mănăstirea Putna de la Suceava. E foarte frumoasă cu oameni minunați. Eu acolo am aflat mai multe.