| OctavianDanielMaria a întrebat:

Unde pot sa gasesc si eu in Biblie ceva despre gauri negre? https://mashable.com/......asma-jets/

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

La inceput era Cuvantul si Cuvantul era cu Dumnezeu si Cuvantul era Dumnezeu.El era la inceput cu Dumnezeu.TOATE lucrurile au fost facute pri El si NIMIC din ceea ce a fost creat n- a fost creat fara El Ioan 1 - 1- 3

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se explica in Ioan 1-14 cine e Cuvantul:
" Si Cuvantul s- a facut trup si a locuit printre noi pmin de har si de adevar. Si noi ( ucenicii )) am privit gloria Lui "

Răspuns utilizator avertizat
| rapandula a răspuns:

Nu poti. Einstein si altii le-au teoretizat acum mai bine de 100 de ani iar acum cativa ani s-a si fotografiat una.

Răspuns utilizator avertizat
| raMLesS a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Gaseşti peste tot in biblie, gaura neagra e de fapt un portal spre iad laughing

Răspuns utilizator avertizat
| rapandula a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inseamna ca zeul e bipolar pentru ca una scrie in Noul Testament si alta in Vechiul Testament. Ambele alcatuiesc Biblia.
Se poate spune ca acest zeu e bipolar cand el in fiecare secta si religie a dictat altceva in cartile lor sfinte? De fapt nu e bipolar, pentru ca nu are doar doua fete. Are zeci de mii de fete, una pentru fiecare religie. Cu ordodocsii e intr-un fel, cu musulmanii altfel, cu martorii aia ai lui Iehova atfel decat celalti, asa si cu budistii si lista constinua. Adica cumva e fals? Wow!

Răspuns utilizator avertizat