| AvalohAlyn a întrebat:

Unde poti auzi o vorba buna, o incurajare?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Chiar astăzi, la biserica adventistă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La biserica cu preotii.

| Meme10Memu a răspuns:

Nu o face nimeni in locul tau. Cand vorbesti singur si spui vorbe bune incurajatoare atunci auzi o vorba buna o incurajare.

| Irinel15123532 a răspuns:

Iosua 1:9
Nu ţi-am dat Eu oare porunca aceasta? : ''Întăreşte-te şi îmbărbătează-te! Nu te înspăimânta şi nu te îngrozi, căci Domnul, Dumnezeul tău, este cu tine în tot ce vei face."

Isaia 41:13 ''Căci Eu sunt Domnul Dumnezeul tău, care te iau de mâna dreaptă şi-ţi zic: Nu te teme de nimic, Eu îţi vin în ajutor!''

Psalmul 27
Un psalm al lui David
Domnul este lumina şi mântuirea mea.
De cine să mă tem?
Domnul este sprijinitorul vieţii mele.
De cine să-mi fie frică?

Iar Domnul nostru Iisus Hristos spune ''In lume veti avea necazuri, incercari, greutati, dar indrazniti, Eu am biruit lumea, iata ca Eu sunt cu voi in toate zilele. ''

| minrest a răspuns (pentru Irinel15123532):

Tare, versetul din Iosua.