| dany1988122 a întrebat:

Unde scrie in Biblie ca Satana e rau?

14 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Satana in Sodoma si Gomora: sex si distractie
Dumnezeu, tot acolo: ii ucide (aproape) pe toti.

Deci, cine, cum e?!

| dany1988122 explică (pentru Holiday):

Zeul iudeo-crestin-musulman. Crestinii rup din context acolo. Dupa parerea mea acei ''homosexuali'' au vrut sa le dea o lectie ingerilor care au venit sa distruca cetatea

| mentholinks a răspuns:

Logic ca nu e rea, chiar e buna, de pla.

| CostinAlamariu a răspuns:

Iisus spune că iadul (care e un loc de suferinta) este destinat demonilor. De asemenea avem o gramada de relatari in care diavolul cauzeaza suferinta oamenilor, de exemplu lui Iov sau de exemplu demonizatilor din Noul Testament.

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Serios? Si daca e destinat demonilor, ce cauta oamenii acolo? Si cum se face ca demonii si Satana umbla pe Pamant? Parca erau chinuiti vesnic, nu?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Dacă sala de clasă e destinată elevilor cum se face că sunt și părinți sau alt fel de oameni acolo?

Și da, demonii o sa fie chinuiti vesnic

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu pot intra manelistii sa cante la opea.

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Opera*

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Cea mai proasta intrebare a ta,))))))))

| CostinAlamariu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

De parca nu toate intrebarile lui sunt extrem de proaste...

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Am pus o intrebare simpla, dar se pare ca nu o stiu nici crestinii.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Ba eu o stiu, lol

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Si nu pot intra crestinii sa se roage in moschee.

| Kiran a răspuns:

Hmm, daca Dumnezeu fiind Atotstiutor / Atotvazator, cunoastea faptul ca se va forma o "revolta", dar a permis asta si l-a facut pe Lucifer împărat peste "tărâmul de jos". Stii. cateodata e mai usor sa te mânii pe ceva ce nu exista si ai avea cica tot dreptul sa te iei de el, (ma refer la injuraturile clasice, morti, neamuri, s.am.d)
Lucifer a fost bun, de ce te-ai revolta? Ceva parca nu se leaga.