| Catana_Adrian_1996 a întrebat:

Unde se afla moastele Sfantului Daniel?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

La care Daniel te referi, cel Biblic sau la preafericitul, la al doilea, moastele sunt la purtator la patriarhie, la primul afli citind Biblia (in Babilon).

| danay72 a răspuns:

Nu știu, dar în Biblie nu se scrie despre acest lucru.

| mentholinks a răspuns:

In mertzan.

| xerxes1 a răspuns:

Este interesant faptul ca evreii nu-l considera profet pe Daniel, sfant nici atat.

| VelaJohnny a răspuns:

In Șeol/Hades. Cauta pe wikipedia.

| Mclaren12 a răspuns:

A existat Daniel?

| Catana_Adrian_1996 explică (pentru Mclaren12):

Da!

| Mclaren12 a răspuns (pentru Catana_Adrian_1996):

Poate a existat in biblie, nu in lumea reala. Personajul "Daniel" din biblie este o corupere evreiasca a Zeului fenician Danel.

| Catana_Adrian_1996 explică:

Daca taceai eram mai bine!

| VelaJohnny a răspuns (pentru Catana_Adrian_1996):

„Daca taceai eram mai bine!" - omul are dreptate. Consumam atat de multi conservanti incat si noi devenim la moarte moaste.