| OctavianDanielMaria a întrebat:

Unde se zice in profetie ca Iuda il va trada pe 30 de arginti? Si unde zice in profetie ca Jesus ii zdrobeste capul Satanei?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cica-n biblie! Tu nu ai citit-o?
Iata un motiv bun sa te lamuresti, citind-o.

| Celcestietot a răspuns:

Si unde zice in profetie ca Jesus ii zdrobeste capul Satanei? -> Prin Apocalipsa, cauta acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Cand ai zis "trada" m-am gandit la "trade" si mi-a venit in minte black market?

Saracul Satan, ce a facut el sa merite sa aiba capul zdrobit?
In timp ce dumnezeu isi inchide portile raiului pentru toti cei care nu i-au intalnit asteptarile, Satan isi tine portile deschise pentru toata lumea, fara discriminare.
Adevarat ca e mai cald unde locuieste Satan, dar ce sa faci, pozitia geografica e de vina. Poate voia si el sa traiasca intr-un loc mai tropical, dar in schimb s-a ales cu locul ala, ca dumnezeu a ocupat toate locurile bune care erau.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns (pentru Mayhem666):

Intr-o zi o sa fii judecat pentru asta
Dacă tu ai face un laptop de la 0 și ar veni unu care ar minții că el l-a făcut și el sa merite toți banii și lauda, tu ce i-ai face? Ai face cunoscut asta și l-ai pedepsi dacă ai putea
Așa a făcut și Dumnezeu; l-a depistat pe Satan ce a vrut sa fie și i-a făcut bagajul
Prin Hristos oricine poate fi mântuit, de ce minți că is porțile închise?
Dumnezeu sa te cerceteze

| Mayhem666 a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Abia astept ca acea zi sa vina, ca sa vad ca nu o sa se intample absolut nimic.
Incearca sa nu mai traiesti in povesti.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns (pentru Mayhem666):

Oamenii cum au apărut? Cum un televizor nu a apărut așa dintr o data, nici noi n am apărut așa
Toate au fost gândite
Și animalele și adaptările lor
Tu ești prea bagat in lumea asta murdara ca sa vezi asta. Dumnezeu mi-a deschis ochii și văd altfel lumea
Domnul sa te mantuiasca priete e

| Mayhem666 a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Ai auzit de acel ceva numit evolutie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zaharia 11:12-13, respectiv Genesa 3:15

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Geneza 3:15 este total pe langa.